Jednym ze sposobów, w jaki Snapchat próbuje zwiększyć zaangażowanie na swojej platformie społecznościowej jest Snap Games. Jest to seria gier wieloosobowych, w które użytkownicy mogą grać ze swoimi przyjaciółmi oraz nieznajomymi. Snap dodał właśnie trzy nowe gry do Snap Games.

Snapchat wprowadza trzy nowe gry do Snap Games

trzy nowe gry do Snap Games

Użytkownicy Snapchata mogą wyciągnąć bibliotekę gier, kierując się wątek czatu i stukając w ikonę rakiety w prawym dolnym rogu. Następnie należy wybrać grę do wyboru — wszystkie z nich są zainstalowane fabrycznie, więc nie ma potrzeby pobierania dodatkowych plików.

Pierwsza gra nazywa się Snake Squad. Jest to wariacja standardowego węża z dodatkiem gry wieloosobowej. Polega ona na zjadaniu kropek w celu wydłużenia własnego węża. Należy jednak uważać, żeby nie ugryźć siebie, albo przeciwnika w ogon. Może w nią grać do 5 graczy.

Zobacz też: Samsung jest gotowy na peryskop – Koreańczycy nadrabiają zaległości

Drugim w tej serii jest Zombie Rescue Squad, strzelanka dwuwymiarowa. Drużyny złożone z maksymalnie czterech postaci poruszają się po postapokaliptycznym krajobrazie i stają twarzą w twarz z losowo rozstawionymi zombie. Strzelanie jest całkowicie zautomatyzowane, chociaż gracze mają kontrolę nad specjalnymi atakami, takimi jak rzut granatem.

snap games

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem tej serii gier jest produkcja zwana jako Bitmoji Party, gdzie do ośmiu graczy rywalizuje w różnych wyzwaniach. Założenie jest takie, że jedna z nich zostaje mistrzem gry i  stara się uniemożliwić jak największej liczbie przeciwników osiągnięcie swoich celów. Reszta załogi po prostu musi przetrwać, aby zdobyć jak najwięcej monet.

W każdej z tych gier można korzystać z chatu tekstowego oraz głosowego. Można także stuknąć ikonę Przyjaciele, żeby zadzwonić do swojego znajomego i wprowadzić go do gry.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.