Samsung-Galaxy-Tab-2

Konferencja Google I/O przyniosła bardzo dużo interesujących informacji, nie tylko na temat Androida, ale i urządzeń mobilnych, które mają być wkrótce dostępne. Tak też było w przypadku Samsunga Galaxy Tab 10.1.

Pierwotnie najnowszy tablet Samsunga miał być dostępny dopiero na początku czerwca. Przedstawiciele koreańskiego producenta sprzętu zapowiadali, że Galaxy Tab 10.1 będzie dostępny w cenie identycznej jak w przypadku Asusa Transmofer – czyli za $399.

Całkiem niespodziewanie, jeden z amerykańskich sklepów uruchomił proces przedsprzedaży dla jednego z najbardziej wyczekiwanych tabletów ostatnich miesięcy. Samsung Galaxy Tab 10.1 w ofercie sklepu J&R kosztuje $499 w przypadku wersji z 16 GB dyskiem i modułem WiFi – za dwukrotnie większy dysk przyjdzie nam zapłacić kolejne $100.

Tablet z modułem 3G i obsługą transmisji danych za pośrednictwem sieci komórkowej ma być dostępny nieco później – konkretna data nie jest jednak znana. Wygląda jednak na to, że Samsung powtarza błąd, który Dyrektor Generalny Nvidii uważa za przyczynę słabej sprzedaży tabletów z Androidem.

Źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula