snooperscope

 

Rozwój mobilnych technologii jasno pokazuje, że wszystko dąży do jak najmniejszych rozmiarów i to właśnie smartfony oraz tablety będą stanowić przyszłość, na której skupią się niemalże wszyscy producenci sprzętu elektronicznego. Tym samym nie dziwi fakt, że coraz więcej nowatorskich projektów dotyczy właśnie tej gałęzi rynku.

 

Kickstarter to platforma, która pozwala wypromować dowolne inwencje i uzbierać pieniądze na ich masowe wprowadzenie do sprzedaży. Tak też stało się ze Snooperscope. Autorzy chcąc pokazać światu swój projekt, potrzebowali 40 000 dolarów. Zbiórka zakończyła się podwojeniem tej sumy i tym samym projektanci postanowili ponownie zaprezentować swój pomysł na platformie zbliżonej w działaniu do Kickstartera jaką jest Indiegogo. Tym razem jednak można uznać tę próba za rozpoczęcie przedsprzedaży Snooperscope. Czym tak naprawdę jest ten tajemniczy projekt? Najprościej rzecz ujmując: noktowizor dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android i iOS.

 

 

Snooperscope pozwala ujrzeć to, czego ludzkie oko nie dostrzega w ciemności i przesłać obraz do telefonu i tabletu za pomocą sieci WiFi. Szczegółowe dane tego urządzenia prezentują się następująco:

  • Rozdzielczości: 320p, 480p i 720p;
  • Rozszerzenie zdjęć: JPEG;
  • Kodek wideo: H.264;
  • Dystans widoczności noktowizora: 10 metrów;
  • Wbudowany akumulator o pojemności 1000 mAh;
  • Czas pracy: 3-4 godziny;
  • Czas ładowania: 2-3 godziny;
  • Zasięg WiFi: 100 metrów na otwartej przestrzeni, 30 metrów w zamkniętym pomieszczeni;
  • Waga: 80 gramów.

 

Więcej bardziej szczegółowych informacji znajdziecie na portalu, na którym pojawiła się przedsprzedaż Snooperscope: Klik! Razem z zakupionym urządzeniem dostajemy dedykowaną aplikację, która pozwala na obsługę zewnętrznego noktowizora. Jak to wszystko działa? Najlepiej obrazuje to następujący film:

 

 

Zainteresowani zakupem powinni przygotować około 300 złotych oraz uzbroić się w cierpliwość, gdyż zamówione urządzenia będą rozsyłane dopiero w czerwcu. Do wyboru jest kilka kolorów Snooperscope, a jego montaż opiera się na zastosowanych wewnątrz urządzenia magnesach.

 

 

Źródło: TheDroidGuy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.