android-kitkat-web

Programiści odpowiedzialni za rozwój MUI zakończyli świętować obchody chińskiego Nowego Roku i ostro wzięli się do pracy. Głównym celem jaki sobie postawili jest dokonanie zmian w systemie w taki sposób, by oprzeć go na bazie Androida 4.4 KitKat. Niestety, podekscytowanym użytkownikom telefonów Xiaomi developerzy wylewają na głowę kubeł zimnej wody. W pierwszej kolejności MIUI V5 oparte na KitKacie ukaże się na telefon Google’a, czyli Nexus 5. Programiści zapowiadają również wsparcie kolejnych modeli z serii Nexus, wykluczając jednak Nexus 4. Nie padły jeszcze żadne konkretne daty, dlatego sympatycy chińskiego firmware muszą uzbroić się w cierpliwość.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Przypominam, że MIUI jest systemem operacyjnym opartym na Androidzie, opracowanym przez chińskiego producenta telefonów marki Xiaomi. OS zyskał dużą przychylność użytkowników  i skupił wokół siebie społeczność, która przygotowła nieoficjalną anglojęzyczną wersję systemu. Na niej powstała polskia wersja językowa, za którą odpowiada MIUI Polska. W miniony piątek ukazała się wersja MIUI V5 4.2.7 PL.

 
Źródło: gizchina.com, miuipolska.pl

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.