asus_eee_pad_transformer_sg_151-580x466

W trakcie konferencji Google I/O tylko w przypadku Motoroli Xoom pojawiły się konkretne informacje związane z wydaniem aktualizacji systemu Honeycomb do wersji 3.1. Wiadomo już jakie urządzenia dostaną najnowszą wersję systemu w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Jak wiadomo, Honeycomb 3.0.1 nie jest pozbawiony wad. Wydanie nowej wersji tego systemu zapowiedziane zostało w trakcie ostatniej konferencji Google I/O, która miała miejsce w San Francisco. Zgodnie z zapowiedziami Google, aktualizacja ma przynieść wsparcie dla obsługi technologii Host-USB, dzięki czemu możliwe będzie podłączenie zewnętrznych urządzeń. Usprawniony został również multitasking, który i tak działa bardzo dobrze.

Producenci tabletów Acer Iconia Tab A500 i Asusa Eee Pad Transmofer oficjalnie poinformowali, że najprawdopodobniej aktualizacje zostaną udostępnione jeszcze w czerwcu. Część osób poważnie obawiała się czy ich urządzenia w ogóle otrzymają aktualizację – okazuje się jednak, że nie powinno z tym być większego problemu.

Nie wiadomo natomiast czy tablety już dostępne na rynku otrzymają system Ice Cream Sandwich, który ma być rozwiązaniem problemu fragmentacji Androida. Największym atutem tej wersji systemu ma być fakt, że będzie on działał zarówno w przypadku smartfonów, jak i urządzeń mobilnych.

Źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula