To przełomowy rok dla OnePlusa i profilu ich marki. Producent nie skupia się już na tanich odpowiednikach flagowców. Teraz matematyczna firma skupia się po prostu na flagowcach, których ceny zdecydowanie zbliżyły się do Samsunga, Huawei i innych firm tej kasy. Niemniej recenzje OnePlus 7 Pro są bardzo pozytywne, choć nie da się pominąć braków. Te między innymi tyczą się tego, co dostajemy w zestawie z tym smartfonem, czyli prawie nic. W takim razie warto byłoby dokupić akcesoria, prawda? Dokładnie, więc OnePlus sprawił, że te też stały się droższe.

OnePlus wie, gdzie zarobić, czyli akcesoria też stały się droższe

oneplus 7 pro akcesoria cena koszt

Skupmy się na jednym przykładzie. Już zapewne pogodziliśmy się z faktem, że coraz mniej smartfonów będzie oferować gniazdo słuchawkowe. W końcu wielki obrońca tego złącza, OnePlus, też od OnePlus 6T zrezygnował z jego udziału. Wtedy jako rekompensatę producent dorzucał do zestawu prostą przejściówkę z USB-C do Jack 3,5 mm. Średni kompromis, ale zawsze mogliśmy podłączyć swoje ulubione słuchawki. W przypadku OnePlus 7 Pro tego dodatku w pudełku już nie uświadczymy, ale na szczęście w sklepie firmy znajdziemy odpowiednią przejściówkę. Ta kosztuje skromne… 12,95 dolarów, czyli około 50 złotych. Za kawałek kabla i dwie końcówki. Sporo, ale cóż… jakość kosztuje. Szkoda tylko, że nie kosztowała ona tyle, gdy na tapecie był OnePlus 6T. Wtedy dokładnie ta sama przejściówka była wyceniana na 8 dolarów (30 złotych), a pamiętajcie, że ceny ze stron tej firmy nie uwzględniają podatków i kosztów przesyłki. Tym sposobem różnica niewątpliwie jest zauważalna, choć też uzależniona od konkretnych regionów.

Zobacz też: Honor 20 będzie wydajnym smartfonem.

Zapytacie, czemu w takim razie nie skorzystać z akcesoriów bez loga OnePlusa? Tak, jest to możliwe, ale należy pamiętać, że omawiane przejściówki nie są kompatybilne ze wszystkim smartfonami. To, że dane akcesoriom działa na przykład z Galaxy S10, nie musi oznaczać, że będzie działać właśnie z OnePlusem. W tej materii nie ma jednoznacznych standardów i producenci często z tego faktu korzystają. Tyczy się to też ogólnie słuchawek ze złączem USB-C. Jakby nie patrzeć, można tę całą sytuację potraktować jako zachętę do porzucenia kabli.

 

Źródło: Android Police, Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.