google now ui

 

Premiera najnowszego systemu Google, Androida 4.4 KitKat, była równoznaczna z przedstawieniem nowego interfejsu systemu (launchera), który przypadł do gustu sporej ilości osób. Całość została przedstawiona razem z Nexusem 5 toteż wszyscy spodziewali się, że wszystkie powyższe zmiany trafią również do innych modeli po aktualizacji do Androida 4.4 KitKat.

 

Po uaktualnieniu Nexusa 4 okazało się, że trzeba troszkę kombinować, aby uzyskać launcher Google Now (Experience). Tym samym, okazuje się, że ta sama sztuczka działa również z innymi smartfonami, nie należącymi do serii Nexus i tradycyjny interfejs graficzny Samsunga w postaci TouchWiz lub HTC i Sense można zastąpić właśnie wyglądem znanym z Nexusa 5. Cały proces jest bardzo prosty i oczywiście nie powoduje utraty gwarancji. Na początku należy zezwolić systemowi na instalację aplikacji spoza marketu oraz zaktualizować/zainstalować Google Search (Wyszukiwanie Google). Następnie pobieramy właściwy plik instalacyjny i uruchamiamy go na swoim smartfonie i kolejne naciśnięcie klawisza „home” sprawi, że zostaniemy poproszeni o wybranie jak chcemy zakończyć akcję. W tym momencie wybieramy launcher Google Now i zapamiętujemy wybór. Od tej chwili system na Waszym smartfonie będzie wyglądał identycznie, co na Nexusie 5.

 

google search experience launcher

 

W przypadku chęci powrotu do tradycyjnego interfejsu, wystarczy odinstalować launcher Google Now (Experience) lub w jego ustawieniach wyłączyć tryb domyślnego wyboru.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.