Nowe wyświetlacze od Toshiby

Newsy

Toshiba-targi

Toshiba pokazuje, że chce walczyć z pikselozą w telefonach. Podczas SID Display Week 2011 International Symposium uraczyła nas wieściami o swoich nowych wyświetlaczach LTPS (Low Temperature Poly-Silicon).

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Będą one miały od 3,3 do 4 cali upchniętych aż do 367 pikseli na cal. Przypominam, że Retina Display z iPhone’a ma 327 ppi (pixels per inch = pikseli na cal), a wartości powyżej 320 ppi są niewidoczne dla ludzkiego oka. Dlatego pakowanie większych ilości jest już czystym chwytem marketingowym.

Najbardziej ‚highendowy’ ekran będzie miał 4 cale i rozdzielczość HD (720×1280), jednak w ofercie Toshiby znajdą się też produkty dla mniej wymagających użytkowników – z rodzielczością WVGA (480×864).

Kontrast nowych wyświetlaczy to porządne 1500:1 (Retina – 800:1, natomiast Super Amoled 100 000:1), a kąt widzenia wynosi 176 stopni. Producent nie ujawnił jeszcze kiedy trafią one to masowej produkcji, więc na smartfony HD musimy niestety jeszcze chwilę poczekać.

Źródło: pocketnow.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x