LabDev

Samsung naprawdę chce stać się przyjacielem nie tylko użytkowników, ale i deweloperów. To bardzo miła wiadomość dla wszelkich deweloperów tworzących aplikacje dla Androida. Dziś Samsung otworzył nowy portal, zwany właśnie Lab.dev RTL.

Daje on dostęp za pomocą przeglądarki i kolejnego rozszerzenia Java każdemu deweloperowi do całej linii urządzeń Samsunga opartych na Androidzie. Dzięki temu można testować aplikacje na tych urządzeniach nie posiadając ich. Umożliwi to dużo lepszą konfiguracje aplikacji pod specyficzne struktury tych urządzeń. Podstawowe konto daje nam 10 kredytów na testowanie danego dnia, co odpowiada 150 minutom zabawy. Konto premium daje nam już 100 razy tyle przyjemności, lecz dostęp do tych kont jest tylko za pośrednictwem zaproszeń chłopców z Samsunga. Oczywiście można wykupić sobie dodatkowe kredyty, jeśli ktoś zechce.

A poniżej znajdują się dostępne funkcje i ograniczenia portalu:

  • możliwość rezerwacji urządzenia na czas testowania,
  • instalacja i uruchamianie aplikacji ze wsparciem dla rozszerzeń apk,
  • możliwość zachowywania zrzutów ekranu,
  • brak wsparcia dla audio,
  • na użytkowanie portalu może mieć wpływ wiele czynników, np. prędkość naszego łącza, zainstalowane firewalle czy też odległość od serwera itp.,
  • nie ma gwarancji, że dane urządzenie będzie zawsze dostępne – mogą zaistnieć przerwy w funkcjonowaniu wsparcia dla danego produktu,
  • okazjonalnie dane urządzenie może zostać wykluczone z serwisu w celach usprawnienia jego działania i w tym czasie urządzenie będzie widoczne pod statusem rozłączone.
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.