Współpraca Microsoft i Sony

Microsoft i Sony rozpoczynają współpracę na rynku gier

Newsy

Sony i Microsoft ogłosiły dziś niejasne partnerstwo, w ramach którego obie firmy będą wykorzystywać technologię chmury Azure firmy Microsoft do strumieniowania gier, a także współpracować w zakresie czujników obrazu i rozwiązań sztucznej inteligencji.

Współpraca Microsoft i Sony

Współpraca Microsoft i Sony

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

Giganci technologiczni podzielili się bardzo nielicznymi szczegółami na temat nowego partnerstwa. Zgodnie z oświadczeniem na stronie internetowej Microsoftu:

Obie firmy będą badać wspólny rozwój przyszłych rozwiązań chmury w Microsoft Azure w celu wsparcia ich odpowiednich gier i usług strumieniowej transmisji treści. Ponadto, obie firmy będą badać wykorzystanie obecnych rozwiązań opartych na centrum danych Microsoft Azure dla gier i usług w zakresie strumieniowej transmisji treści firmy Sony.

Firmy będą również współpracować w zakresie półprzewodników, oprócz czujników obrazu i AI. Microsoft i jego Xbox, a także Sony i PlayStation, stoją przed nowymi wyzwaniami. Są one związane z platformą strumieniową Google Stadia, Nvidia’s GeForce Now, a nawet nadchodzącą Arcade firmy Apple. Dzisiejsze zapowiedzi oznaczają, że współpraca Microsoft i Sony ze sobą ma miejsce w celu zapewnienia ciągłej dominacji w przestrzeni. Microsoft testuje obecnie usługę xCloud, a Sony przesyła strumieniowo niektóre gry przez PlayStation Now.

Zobacz też: Trzy rzeczy, które Apple powinno pożyczyć z konferencji Google I/O

Na konferencji deweloperów Build w Seattle, która odbyła się w zeszłym tygodniu, dyrektor generalny firmy Microsoft Satya Nadella wskazał na Azure jako ogromny obszar wzrostu. Teraz już wiemy dlaczego. Co najmniej jeden gigant w przestrzeni gier poszukuje Azure do transmisji strumieniowej gier.

Źródło: Tomshardware






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x