ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyłącznik kłamstw Facebooka

Facebook obiecuje przywrócenie grup zablokowanych z powodu sabotażu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Facebook pracuje nad przywróceniem wielu grup, które według firmy zostały błędnie usunięte lub dotknięte sabotażem. Rzecznik prasowy Facebooka stwierdził, że sieć społecznościowa usunęła kilka grup z Facebooka po wykryciu treści, które naruszyły ich zasady. Po przeprowadzeniu śledztwa portal odkrył, że treści zostały wysłane do legalnych, niestosujących przemocy grup. Facebook pracuje nad przywróceniem wszelkich grup, których to dotyczy.

Sabotaż na Facebooku

Sabotaż na Facebooku

Facebook od dawna ma problemy z nadzorowaniem treści przesyłanych przez użytkowników. Problemy te rozciągają się na wszystko. Począwszy od wykrywania nagości, które powoduje, że popularne prace artystyczne i słynne fotografie są błędnie ściągane, aż po brak możliwości rozpoznania, treści, które rzeczywiście naruszają zasady portalu, tak jak miało to miejsce przy masakrze w Nowej Zelandii, z której zdjęcia i filmy dość długo krążyły po portalu społecznościowym.

Zobacz też: Najnowsza aktualizacja Opery wprowadza nowość z przeszłości

Nieudolność tych mechanizmów jest wykorzystywana przez różnego rodzaju trolli internetowych. Czasami chcą oni zablokować grupę konkurencyjną, zajmującą się tym samym tematem, co ich ulubiona grupa. Często celem takich ataków są grupy zrzeszające osoby o odmiennych poglądach. W takich wypadkach działania są niezwykle agresywne, ponieważ osoby je stosujące uważają, że cel uświęca środki, a wszelkie inne poglądy niż należące do nich są z natury złe i należy je tępić, nawet uciekając się do tak obrzydliwych metod jak sabotaż. Utrzymanie porządku w takiej sytuacji jest niezwykle trudnym przedsięwzięciem. Nie wierzę, że Facebookowi uda się im przeciwdziałać. Mam jednak nadzieję, że portal dotrzyma słowa odnośnie zdejmowanie blokad w takich sytuacjach.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy