System operacyjny Chrome przeszedł długą drogę od czasów CR-48, ale nadal ma kilka podstawowych problemów z użytkowaniem, a wśród nich jest zarządzanie powiadomieniami. Chromebooki mogą pokazywać aplikację Android i natywne powiadomienia razem, ale wyczyszczenie tych powiadomień jest bolesne, ponieważ przycisk jest ukryty. Według Kevina Tofela z About Chromebooks przycisk jest teraz widoczny na górze obszaru powiadomień w najnowszej wersji alpha Chrome OS 76

Chrome OS 76 przeniesie przycisk zamykania powiadomień

chrome os v76

Jak pokazano powyżej, wcześniej przycisk był ukryty na dole listy powiadomień i nie był faktycznie widoczny, chyba że przewinęło się ją w dół. Nie było także żadnego wizualnego wskaźnika sugerującego, żeby coś takiego tam się znajdowało. Przyznam, że do momentu informacji o nadchodzących zmianach nie miałem o tym bladego pojęcia i powiadomienia zamykałem pojedynczo. Nowa lokalizacja umieszcza ją na górze po prawej stronie. Dzięki temu jest znacznie bardziej widoczny. Dodatkowo nie wymaga już żadnego przewijania.

Zobacz też: Sony Xperia Ace zaprezentowana — smartfon, który budzi emocje fanów

Mimo że korzystam z aktualizacji Chrome OS w kanale deweloperskim, to nadal najwyższą wersją systemu jaką mogę pobrać jest Chrome OS 75. Wygląda na to, że najnowsza alpha nie jest jeszcze gotowa, przynajmniej dla mojego Chromebooka. Jest on jednak dość leciwą jednostką bez wsparcia dla aplikacji z Androida. Co prawda nie wszystkie funkcje z wersji alpha trafiają do finalnego systemu. Jednak ta jest na tyle oczywista, że niemal na pewno ją zobaczymy. Szczerze mówiąc dziwię się, że pojawia się ona tak późno.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.