Samsung opóźnił premierę Galaxy Fold po tym, jak niektóre z egzemplarzy recenzenckich, które rozdał w ubiegłym miesiącu uległy uszkodzeniu. Urządzenie miało być wydane w Stanach Zjednoczonych 26 kwietnia, a tydzień później na rynkach w całej Europie. Tak się nie stało i firma nadal nie potwierdziła nowej daty premiery.

Wiemy jak Samsung chce rozwiązać problemy Galaxy Fold

problemy galaxy fold

Zgodnie z raportem, Samsung schował warstwę ochronną w korpusie. Nie pozwoli to użytkownikowi na odklejenie jej. Wyświetlacz w niektórych egzemplarzach recenzenckich uszkodził się właśnie z tego powodu. Użytkownicy usunęli folię ochronną z wyświetlacza tylko dlatego, że wyglądała jak zwykła ochrona ekranu przed zarysowaniem. Samsung nie poinformował podczas odpraw prasowych podczas rozdawania urządzeń do testów o roli tej folii. Ukrycie jej krawędzi pod obudową rozwiąże ten problem. Dziwi fakt, że producent nie zrobił tego wcześniej.

Zobacz też: Redmi K20 – to nowy zabójca flagowcow i pstryczek w nos OnePlusa

Jak już dobrze wiemy na górze i na dole zawiasu w Galaxy Fold znajdowała się niewielka szczelina. Substancje takie jak brud czy kłaczki mogły dostać się do środka i złożyć się pod wyświetlaczem, powodując trwałe uszkodzenie. W sprawozdaniu stwierdza się, że Samsung zmniejszy tę lukę, aby zapobiec przedostawaniu się obcych substancji. Dodatkowo urządzenia, które trafią do sprzedaży, będą miały więcej ostrzeżeń informujących na temat roli poszczególnych elementów ochronnych. Obecnie poprawione egzemplarze smartfona są poddawane testom mającym wykluczyć wszelkie niespodzianki w przyszłości. O ile oficjalnie nie znamy daty premiery, to krążą plotki, że telefon ma trafić na sklepowe półki już w czerwcu. Oczywiście pod warunkiem, że nie pojawią się jakieś nowe problemy Galaxy Fold.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.