Uwielbiam podcasty. Kiedy tylko wychodzę z domu, to słucham ich albo audiobooków. Dzięki temu nie mam poczucia zmarnowanego czasu podczas pokonywania drogi do celu. Słucham ich jednak w dość staromodnym stylu, zrzucając pliki mp3 na dedykowany odtwarzacz multimedialny. To tylko takie stare przyzwyczajenie z czasów, kiedy nie było jeszcze aplikacji im dedykowanych. Jeśli jednak Wy zaczynacie przygodę z podcastami albo jesteście bardziej otwarci na zmiany ode mnie, to na pewno używacie w tym celu jakiegoś programu. Jednym z najbardziej oczywistych, z punktu widzenia właściciela smartfona na Androidzie jest Google Podcasts.

Google Podcasts z automatycznym pobieraniem nowych odcinków

Google Podcasts

Do Google Podcasts dodano opcję automatycznego pobierania nowych odcinków z podcastów. Oczywiście, jeśli nie jesteśmy tym zainteresowani na przykład z powodu mocno ograniczonej przestrzeni w pamięci urządzenia lub małych pakietów internetowych możemy to wyłączyć, włączyć tylko w sieci Wi-Fi lub również w sieci danych. Możemy także wybrać, które podcasty będą automatycznie pobierane, a które nie dzięki czemu treści, których słuchamy sporadycznie, nie będą nam zaśmiecały pamięci urządzenia. Niestety zabrakło opcji ustalenia harmonogramu pobierania albo włączenia opcji pobierania ich tylko podczas ładowania baterii, możemy więc spotkać się z niemiłą niespodzianką, kiedy pod koniec dnia bateria zniknie mam w oczach.

Zobacz też: Microsoft Edge na Chromium to najlepsze, co mogło się przytrafić Chrome

Funkcja ta jest dostępna już od jakiegoś czasu dla niektórych użytkowników, a jej zasięg stale rośnie. Nie jest to jednak zależne od zainstalowanej wersji aplikacji, a od ustawień po stronie serwera Google. Żeby sprawdzić, czy już jest dla nas dostępna, należy przejść do ustawień w Google Podcasts i poszukać opcji automatycznego pobierania.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.