Gry Pokemon odniosły wielki sukces na całym świecie. Stało się to za sprawą odsłon z głównej serii dostępnych na konsolach przenośnych od Nintendo, jeden z najpopularniejszych gier karcianych Pokemon TGC, oraz budzącego wiele kontrowersji Pokemon GO. Gier o Pokemonach było oczywiście znacznie więcej, jednak nie odniosły większego sukcesu.

Pokemon Rumble Rush

Pokemon Rumble Rush rozpoczął swoją działalność jako Pokeland w 2017 roku, jednak szybko został wycofany. Od dzisiejszego ranka tytuł ten pojawił się ponownie. Teraz jednak będzie znany jako Pokemon Scramble SP w Japonii i Pokemon Rumble Rush na arenie międzynarodowej. Zachodnia wersja trafiła już do australijskiego Sklepu Play. Jeśli chodzi o fabułę to będziemy w grze sterować nie tyle pokemonem co nakręcaną zabawką, która wygląda jak pokemon i walczy z innymi nakręcanymi zabawkami. Według opisu w sklepie grać będzie można za pomocą tylko jednej ręki. Wiele wskazuje na to, że tytuł ten będzie należał do gatunku clickerów. Są to proste gry, które polegają często na bezmyślnym klikaniu. Dzięki temu nie zajmują całej uwagi gracza, pozwalając mu się skupić także na innych rzeczach w trakcie rozgrywki.

Zobacz też: Gry z komputera wreszcie na iPhone! Steam Link ponownie w App Store

Gra może pochwalić się naprawdę niskimi wymaganiami. Minimalnymi są Android 4.4 oraz Snapdragon 410. Jak widać, trudno będzie znaleźć względnie nowy smartfon, który nie spełniałby tych założeń. Kolejną dobrą wiadomością dla oszczędnych graczy mobilnych będzie cena tytułu. A raczej jej brak, ponieważ jest on darmowy. Co prawda znajdują się w nim mikro transakcje, jednak nie powinny one być konieczne do czerpania przyjemności z rozgrywki.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.