ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
speedtest live

Speedtest Live pozwoli Ci lepiej zarządzać zużyciem danych

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Speedtest.net jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do mierzenia prędkości internetu na smartfonie. Składa się na to szereg powodów. Po pierwsze jest niezwykle prosta w obsłudze, a także lekka. Mam do dyspozycji smartfon z 1 GB RAM oraz Snapdragonem 210 (4 × Cortex A7) i nawet najnowsza wersja działa na nim bez zająknięcia. Kolejnym z powodów bez wątpienia jest… nazwa.

Speedtest Live

speedtest live

Speedtest.net jest w końcu aplikacją do mierzenia szybkości sieci. Nawet nie musimy znać jej nazwy, żeby ją wpisać w pole wyszukiwania. Kolejnym z powodów jest to, że jej twórcy ciągle ją rozwijają. Nie robią z niej jednak przeładowanego kombajnu do wszystkiego. Ciągle jej głównym zadaniem jest to, co robi do tej pory. Po prostu teraz dostała całkiem nową i niezwykle użyteczną funkcję, która zwiększa jej potencjał jako aplikacji do mierzenia szybkości internetu.

Zobacz też: Dla kogo jest OnePlus 7? Czy warto go kupić?

Aplikacja Speedtest od firmy Ookla od dawna jest w stanie sprawdzić szybkość naszego połączenia internetowego. Jednak dzięki nowej funkcji może nam pokazać, jak szybkie są poszczególne aplikacje. Funkcja ta nosi nazwę Speedtest Live i jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji Speedtest.net. Jest ona schowana wewnątrz menu narzędzi aplikacji. Gdy funkcja ta jest włączona, korzysta z sieci VPN w urządzeniu, aby rejestrować wykorzystanie danych przez każdą aplikację w telefonie. Dzięki temu otrzymujemy listę aplikacji wraz z ich średnią prędkością, pingiem i ilością danych, które zostały wykorzystane.

Źródło: Androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy