nexus 7 2013 asus

 

Jednym z najlepszych 7-calowych tabletów obecnych na rynku jest zdecydowanie Nexus 7, którego przygotował Asus dla Google. Okazuje się jednak, że wychwalany przez użytkowników i recenzentów model nie spełnia oczekiwań firmy z Mountain View i tym samym istnieje prawdopodobieństwo przedstawienia następcy.

 

Urządzeniem, który miałby zastąpić obecną wersję 7-calowego tabletu Google ma być Nexus 8, którego premiery powinniśmy spodziewać się już w kwietniu. Taką informację podała gazeta DigiTimes powołując się na swoje źródła. Dodatkowo możemy spodziewać się wyprzedaży najmniejszego w ofercie tabletu firmy z Mountain View na chwilę przed prezentacją następcy. Wszystko wynika z faktu, że Google nie jest zadowolone z wyników sprzedaży Nexusa 7, które oscylują w granicach kupionych trzech milionów egzemplarzy. Następca, czyli domniemany Nexus 8, najprawdopodobniej również zostanie stworzony przy współpracy z Asusem, co może pozytywnie odbić się na całym przedsięwzięciu. Taki obrót spraw zapewne wynika z faktu, że potencjalni nabywcy częściej decydują się na zakup phabletu, który ma niewiele mniejszy wyświetlacz niż minimalnie większego tabletu. Rozwój smartfonów z ponad 5-calowymi ekranami w ostatnim czasie zakwitł toteż zmiana przekątnej wydaje się zrozumiała.

 

Zastanawia jednak fakt, czy rzeczywiście Nexus 7 zniknie z półek sklepowych ze względu na niezadowalającą sprzedaż. Niemniej jednak, jeżeli plotka się potwierdzi to w kwietniu powinniśmy ujrzeć następcę, który będzie miał ciężkie zadanie utrzymać opinię o poprzedniku.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.