Tłumacz Google

Tłumacz Google z najlepszą aktualizacją od lat

Newsy

Tłumacz Google to narzędzie od giganta z Mountain View, które jak sama nazwa wskazuje, umożliwia tłumaczenie słów czy zdań na inne języki. Propozycja od Google, choć nieidealna, jest bardzo zaawansowana. Pozwala m.in. tłumaczyć słowo mówione, a także tekst zapisany np. na kartce, po uruchomieniu kamery smartfona. Już wkrótce ta ostatnia funkcja zostanie znacznie rozbudowana, o czym zresztą mówiono na Google IO 2019.

Tłumacz Google z płynnym tłumaczeniem

Tłumacz GOogle

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Portal 9to5Google odkrył w kodzie aplikacji Tłumacza Google ciekawą nowinkę, która powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom w niedalekiej przyszłości. Dotyczy ona wspomnianej przeze mnie funkcji tłumaczenia tekstu zapisanego np. na kartce przy użyciu kamery smartfona. Obecnie aby z niej skorzystać musimy ręcznie wybierać język, który chcemy przetłumaczyć (ten na np. kartce), zrobić zdjęcie i zaznaczyć go, co nie jest do końca najlepszym rozwiązaniem. Nie zawsze wiemy, z jakim językiem mamy w ogóle do czynienia, a nawet jeśli, to cały proces trwa chwilę czasu. Na szczęście Google zamierza to zmienić, by tłumaczenie było w końcu płynne.

Zobacz także: Prawo jazdy i paszport w smartfonie – Google już nad tym pracuje

Niedługo Tłumacz Google ma automatycznie rozpoznawać język przy korzystaniu z tłumaczenia za pomocą kamery, bez robienia zdjęć, „na żywo” – w czasie rzeczywistym. Gdy Google zdecyduje się wprowadzić te funkcję dla wszystkich, to będzie można w końcu powiedzieć, że firma wywiązała się z obietnicy wprowadzenia płynnego tłumaczenia. Opisywane rozwiązanie jest już dostępne w wersji 5.29 Tłumacza Google, jednak nie jest jeszcze włączone. Oznacza to, że najprawdopodobniej tylko Google może to zrobić, po stronie serwera. Nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie uruchomiona, jednak raczej długo już nie poczekamy.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x