ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tłumacz Google

Tłumacz Google z najlepszą aktualizacją od lat

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Tłumacz Google to narzędzie od giganta z Mountain View, które jak sama nazwa wskazuje, umożliwia tłumaczenie słów czy zdań na inne języki. Propozycja od Google, choć nieidealna, jest bardzo zaawansowana. Pozwala m.in. tłumaczyć słowo mówione, a także tekst zapisany np. na kartce, po uruchomieniu kamery smartfona. Już wkrótce ta ostatnia funkcja zostanie znacznie rozbudowana, o czym zresztą mówiono na Google IO 2019.

Tłumacz Google z płynnym tłumaczeniem

Tłumacz GOogle

Portal 9to5Google odkrył w kodzie aplikacji Tłumacza Google ciekawą nowinkę, która powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom w niedalekiej przyszłości. Dotyczy ona wspomnianej przeze mnie funkcji tłumaczenia tekstu zapisanego np. na kartce przy użyciu kamery smartfona. Obecnie aby z niej skorzystać musimy ręcznie wybierać język, który chcemy przetłumaczyć (ten na np. kartce), zrobić zdjęcie i zaznaczyć go, co nie jest do końca najlepszym rozwiązaniem. Nie zawsze wiemy, z jakim językiem mamy w ogóle do czynienia, a nawet jeśli, to cały proces trwa chwilę czasu. Na szczęście Google zamierza to zmienić, by tłumaczenie było w końcu płynne.

Zobacz także: Prawo jazdy i paszport w smartfonie – Google już nad tym pracuje

Niedługo Tłumacz Google ma automatycznie rozpoznawać język przy korzystaniu z tłumaczenia za pomocą kamery, bez robienia zdjęć, „na żywo” – w czasie rzeczywistym. Gdy Google zdecyduje się wprowadzić te funkcję dla wszystkich, to będzie można w końcu powiedzieć, że firma wywiązała się z obietnicy wprowadzenia płynnego tłumaczenia. Opisywane rozwiązanie jest już dostępne w wersji 5.29 Tłumacza Google, jednak nie jest jeszcze włączone. Oznacza to, że najprawdopodobniej tylko Google może to zrobić, po stronie serwera. Nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie uruchomiona, jednak raczej długo już nie poczekamy.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy