Huawei-7-inch-phablet-leakes-www

W popularnym chińskim serwisie mikro-blogowym Weibo opublikowane zostało zdjęcie mające przedstawiać urządzenie będące tabletem z możliwością dzwonienia od firmy Huawei. Wpis zawierał również specyfikację techniczną, według której gadżet wyposażony będzie w 7-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD, czterordzeniowy procesor HiSilicon taktowany częstotliwością 1,6 GHz, 2 GB pamięci RAM, 5-magapikselowy aparat z tyłu i 1,3-megapikselowy z przodu. Całość ma działać pod kontrolą Andorida w wersji 4.2.2. Wymiary to 183,5 x 103,9 x 7,5 mm, natomiast waga wynosić ma 239 gramów.

Pierwszym nasuwającym się pytaniem jest: kto korzysta z takich urządzeń? O ile w domowym zaciszu można z powodzeniem dzwonić, o tyle będąc w terenie ciężko jest wygodnie prowadzić rozmowy telefoniczne (o upchnięciu sprzętu w kieszeni nie wspominając). Celowo we wpisie nie użyłem określenia phablet, gdyż produkt Huawei odrobinę przekracza swoimi gabarytami przyjętą klasyfikację. Wydaje mi się, że z tego powodu urządzenie nie będzie bezpośrednim konkurentem dla popularnego Samsunga Galaxy Note 3.

Źródło: new-phones.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.