phone steal thief

Kradzieże smartfonów nie są niczym nowym. Urządzenia padają łupem kieszonkowców, zdarza się, że „poproszą” o nie nadmiernie umięśnieni panowie w ciemnych uliczkach, często też po prostu je gubimy. Na domiar złego, w dzisiejszych czasach utrata telefonu jest szczególnie bolesna, ze względu na zalogowane na nim konta i przechowywane dane.

 

Problem ten starają się rozwiązać prawodawcy stanu Kalifornia. Wpadli oni na pomysł zmuszenia producentów elektroniki do montowania tzw. Kill Switchy, za pomocą których można by zdalnie zablokować smartfon czy tablet. Rozwiązanie to ma różnić się od obecnie stosowanych tym, że nie powinno dać się go obejść, po prostu przywracając ustawienia fabryczne. Ustawa wprawdzie jeszcze nie została przegłosowana, ale jej twórcy konsultowali się z czołowymi graczami na rynku i wszystko wskazuje, że nowe prawo wejdzie w życie od początku 2015 roku.

 

Może się wydawać, że mamy niewiele wspólnego z Kalifornijskim prawodawstwem, lecz jeżeli producenci zostaną zmuszeni do wprowadzenia takiego rozwiązania w jednym z regionów, to prawdopodobnie, dla uproszczenia, umieszczą je we wszystkich urządzeniach.

Co myślicie o obecności takiego wyłącznika w Waszych telefonach?

 

Źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.