Netflix oszczędza dzieciom do 400 godzin zmarnowanego czasu

Kacper Kościański Newsy 2019-05-15

Netflix – któż go nie zna? Nie da się ukryć, że ten gigant powoli, ale skutecznie wygryza zwykłą telewizję kablową. Miesięczna opłata za Netflixa zaczyna się już od 34 zł, po której uiszczeniu otrzymujemy dostęp do biblioteki setek, jak nie tysięcy filmów i seriali. Świetne w Netflixie jest także to, że brak w nim reklam, z których słynie zwykła telewizja. Najnowsze badanie pokazuje coś bardzo interesującego, co jest z tym faktem związane.

Do 400 oszczędzonych godzin dzięki Netflixowi

netflix

Wspomniane wcześniej badanie informuje, że ze względu na brak reklam w Netflixie, dzieci oszczędzają do 400 godzin, które normalnie spędziłyby na oglądaniu ich. Mowa tu konkretnie o dzieciach w wieku od 2 do 5 lat ze Stanów Zjednoczonych, które rocznie średnio spędzają ok. 1600 godzin (ponad 2 miesiące!) na oglądaniu telewizji. Nieco starsze dzieciaki w wieku od 6 do 11 lat spędzają rocznie przez telewizorem ok. 1450 godzin. Badanie donosi także, że w Stanach Zjednoczonych na godzinę w telewizji przypada 15 minut reklam. Po szybkiej kalkulacji wychodzi, że najmłodsi każdego roku oglądają same tylko reklamy przez ok. 400 godzin, a nieco starsi przez ok. 360.

Zobacz także: Lepsze zarządzanie powiadomieniami w Samsung Internet v9.4

Nie da się ukryć, że 400 czy 360 godzin to sporo czasu jak na oglądanie samych reklam. Ciężko jednak powiedzieć, czy w zasadzie cokolwiek to zmienia. Jeśli dzieci nie będą oglądały reklam przez 400 czy 360 godzin, to zapewne i tak będą ten czas spędzać na Netflixie, co nadal można zakwalifikować jako „siedzenie przed telewizorem”. A nie o to chyba do końca chodzi, prawda? Owszem, niektóre reklamy mogą mieć zły wpływ na najmłodszych – ten argument jestem w stanie przyswoić. Ale czy są jeszcze jakieś inne? Nie wydaje mi się.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x