Twitter z lepszym licznikiem retweetów

Twitter wypowiada wojnę antyszczepionkowcom

Newsy

Po wpisaniu w Twetterze hasła vaccine pierwszą rzeczą, która się pojawi w serwisie, jest post z Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych Stanów Zjednoczonych. Wskazuje on na wiarygodne informacje o zdrowiu zamiast na błędne informacje pochodzące od ruchu antyszczepionkowego.

Twitter a antyszczepionkowcy

antyszczepionkowcy twitter

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

W zeszłym tygodniu Twitter ogłosił, że uruchomi nowe narzędzia w wyszukiwaniu, które skłoni użytkowników do udania się na stronę vaccines.org. Jest ona prowadzona przez urzędników w HHS. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firmy z branży mediów społecznościowych takie jak Facebook i Twitter stanęły w obliczu silnej presji ze strony prawodawców i społeczeństwa, aby usunąć szkodliwą propagandę przeciwko szczepieniom z ich platform. Narzędzie to pojawia się już teraz na stronach Android, iOS, Twittera. Możemy je także znaleźć na nowo zaprojektowanym portalu stacjonarnym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Korei.  Niestety, w Polsce na razie ten mechanizm nie działa.

Zobacz też: Największe wpadki związane z oprogramowaniem!

Twitter użył podobnego narzędzia, które skłania użytkowników poszukujących terminów związanych z samobójstwem do skontaktowania się z infolinią w celu uzyskania pomocy. Twitter zamierza rozszerzyć to narzędzie na inne terminy związane ze zdrowiem w przyszłości. W zeszłym tygodniu ogłoszono, że Instagram ukryje wyniki wyszukiwania hashtagów antyvax na swojej platformie. W marcu Facebook obiecał, że będzie działać na rzecz ograniczenia dezinformacji o szczepionkach. Niestety, ludzie nadal znajdują posty mające na celu zniechęcenie ludzi do szczepień.

Źródło: The Verge, Herzyk


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x