W okresie poprzedzającym premierę Galaxy S10 pojawiło się wiele plotek i przecieków mówiących o tym, że najnowsze flagowce Samsunga będą wyposażone w portfel w kryptowalut i technologię blokchain. Plotki te okazały się prawdą. Samsung rzeczywiście przyniósł portfel kryptowalutowy o nazwie Samsung Blockchain KeyStore do Galaxy S10. Jednakże, wejście firmy na rynek kryptograficzny nie jest tak ambitne i agresywne, jak niektórzy się spodziewali. Dostępność Samsung Blockchain KeyStore jest poważnie ograniczona i nie obsługuje jeszcze żadnej z głównych kryptowalut.

Samsung inwestuje w blockchain?

Samsung inwestuje w blockchain

Koreańska firma jest nadal zainteresowana rynkiem kryptowalut i planuje wprowadzić swój portfel i funkcje sieci blckchain do większej liczby urządzeń Galaxy. Chae Won-cheol, starszy dyrektor zarządzający strategią produktu w Samsung Wireless Business Division powiedział:

Będziemy obniżać bariery dla nowych doświadczeń poprzez stopniowe rozszerzanie liczby modeli Galaxy, które wspierają funkcje blokchain. Będziemy również rozwijać nasze usługi w krajach docelowych po Korei, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zobacz też: Redmi K20 – to nowy zabójca flagowcow i pstryczek w nos OnePlusa

Jego wypowiedź nie oferuje żadnych konkretnych szczegółów na temat nadchodzących urządzeń i jest bardziej ogólnym wyrazem zainteresowania. Musimy poczekać i zobaczyć, czy i jak to wszystko przekłada się na rzeczywiste produkty i usługi w najbliższej przyszłości. W branży rośnie nasycenie, zmuszając producentów do eksperymentowania i znajdowania nowych dróg rozwoju. Inwestycje tych firm w kryptowaluty i związane z nimi technologie mogą być postrzegane jako część tej strategii. Najlepszym przykładem jest tutaj HTC, które w dużej mierze opiera swoją przyszłość na technologii blockchain.

Źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.