Pierwszy Wiedźmin jest grą, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To dzięki niemu CD Project RED zbudował podwaliny, które pozwoliły firmie na wydanie trzeciej części cyklu, która podbiła serca graczy na całym świecie. Oczywiście jedynka nie jest grą wybitną. Mechanika pozostawiała nieco do życzenia, zewsząd atakują nas klony tych samych postaci, animacje są niezwykle drewniane, a dialogi były dość pompatyczne. Natomiast najlepsze z nich były przepisane niemal co do słowa z książek, co mogło razić fanów prozy Sapkowskiego. Mimo tych niedociągnięć pierwszy Wiedźmin jest tytułem, w który warto zagrać.

Wiedźmin za darmo na GOG-u

Wiedźmin za darmo na GOG

Gdyby jakimś cudem ktoś jeszcze nie miał swojej kopii gry, to pojawia się doskonała okazja, żeby ją zdobyć całkowicie za darmo. Wystarczy zapisać się do newslettera GOG.com oraz mieć zainstalowanego klienta sklepu — GOG Galaxy, oraz dodanie gry GWENT do swojej biblioteki. Dzięki temu wyląduje w niej także pierwsza część Wiedźmińsiej trylogii.

Zobacz też: Sony Xperia 2 bez tajemnic. Kolejny flagowiec firmy czeka na debiut

Jak widać, akcja ta nie jest zwykłym rozdawaniem kilkunastoletniej gry fanom, a raczej promocja GWENT-a. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Producent ma pełne prawo reklamować swój produkt, dodając przy tym coś od siebie. Tym bardziej że GWENT jest grą darmową. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w pierwszą grę z serii Wiedźmin, to nadarzyła się świetna okazja, żeby ją zdobyć. Mimo że nie postarzała się najlepiej, to gorąco polecam, ponieważ klimat tej produkcji jest niesamowity.

Źródło: GOG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.