ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
aplikacja google

Aplikacja Google dostaje tryb Incognito – szukaj bez historii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Aplikacja Google, która pełni rolę wyszukiwarki w smartfonach z Androidem to niezwykle popularne narzędzie. Zwłaszcza dla osób, które korzystają z dobrodziejstw Asystenta Google. Wydawałoby się, że niewiele można zmienić w tak małym i prostym elemencie, jakim jest pasek wyszukiwania na głównym pulpicie naszych smartfonów. Na szczęście programiści Google mają znacznie więcej wyobraźni ode mnie. Do najnowszych nowości należy przełącznik kont użytkowników znany z innych aplikacji od Google, natomiast w wersji beta ciągle rozwija się tryb ciemny. Nie mogło zabraknąć także trybu Incognito.

Aplikacja Google z trybem Incognito

aplikacja google

Żeby go uruchomić, wystarczy wejść w aplikację Google poprzez naciśnięcie logo Google na pasku wyszukiwania, a następnie na symbol naszego konta w prawym górnym rogu. Następnie należy wybrać opcję używaj bez konta. Po jej naciśnięciu zostaniemy wylogowani z wyszukiwarki. Dzięki temu nie dostaniemy żadnych sugestii, natomiast nasze wyszukiwania w żaden sposób nie zostaną z nami powiązane.

Zobacz też: OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro zaprezentowane – firma wchodzi na poziom 5G

Tryb Incognito w aplikacji Google ma wpływ także na niektóre inne aplikacje. Dobrym przykładem jest tutaj Asystent Google, który nas nie rozpozna i nie będzie mógł wykonywać żadnych czynności powiązanych z naszym kontem Google. Na większość aplikacji nie będzie to miało jednak żadnego wpływu. Zarówno Dokumenty Google, YouTube czy Gmail będą wciąż działały normalnie. Podobnie rzecz ma się z przeglądarką Chrome. Dlatego też nie należy zapominać o uruchomieniu trybu Incognito z jej poziomu. Aplikacja Google zyskuje nową funkcję ze strony serwera, więc jeśli jeszcze jej nie macie to musicie poczekać.

Źródło: Androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy