cyhola-540x403

Wczoraj pisaliśmy o planach wypuszczenia kilku tabletów przez amerykański Amazon. Zdecydowany monopolista rynku e-booków w Stanach pragnie włączyć się w batalię o miano firmy detronizującej iPada. Do prawdziwego starcia dojdzie nieprędko, jednak już dziś znane są pierwsze przecieki nakręcające spiralę zainteresowania wokół firmy.

Prawdziwym rodzynkiem na rynku, o ile oczywiście plotki się potwierdzą, może być urządzenie o roboczej nazwie „Hollywood”. Dzięki czterordzeniowemu procesorowi od NVIDIA o nazwie Kal-El, wydajność urządzenia ma wzrosnąć pięciokrotnie w porównaniu do najmocniejszych bestii dostępnych obecnie na rynku. Drugim tabletem prosto od Amazon ma być „Coyote”, który powinien przypaść do gustu mniej wymagającym fanom zielonego ludzika. W jego wnętrzu może znaleźć się układ NVIDIA Tegra 2.

Oczywiście na konkretne newsy płynące wprost od dominanta rynku elektronicznych książek sporo zaczekamy. Dziś mówi się, że urządzenia wyprodukowane dla firmy rozmiarowo zawrą się w przedziale między pięcioma a dziesięcioma calami. Tak więc konkretów jak na lekarstwo. Tak czy inaczej, wielu spośród zagorzałych fanów rynku tabletów z pewnością ostrzy apetyty, umiejętnie podsycane przez Amazon.

 

źródło: Android Community

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk