Aparaty 64 Mpix są bez sensu

Nokia z 5G niedługo może stać się faktem. Producent już podpisał umowę licencyjną

Newsy

Producent chipsetów Qualcomm właśnie ogłosił, iż osiągnął porozumienie z HMD Global, fińską firmą stojącą za smartfonami marki Nokia, w sprawie patentów 5G. Zgodnie z warunkami porozumienia, Qualcomm przyznał HMD Global licencje patentowe na rozwój, produkcję i sprzedaż markowych urządzeń 5G.

Nokia z 5G coraz bliżej

nokia z 5G

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

asadniczo, ogłoszenie potwierdza, że HMD planuje wypuścić smartfon 5G w najbliższej przyszłości. Od razu na myśl przychodzą plotki o Nokii 9 PureView z obsługą sieci piątej generacji, która swoją premierę ma mieć na przełomie czerwca i lipca. Zostanie nowym licencjobiorcą Qualcomm na patenty 5G jest niezbędnym krokiem żeby to osiągnąć. Ponadto, amerykańska firma ujawniła, że wraz z dodaniem HMD Global, posiada obecnie ponad 35 licencjobiorców 5G. To jednak nie wszystko. Qualcomm kontynuuje ekspansję i umacnianie działalności licencyjnej.

Zobacz też: Cyfrowa równowaga to świetna nowość, ale też wielki problem Pixeli

Nokia nie jest jedynym producentem smartfonów, który chce kawałek rynku 5G. Firmy takie jak Samsung, LG, OnePlus, Motorola i kilka innych już potwierdziły plany uruchomienia 5G smartfonów w tym roku. Co więcej, niektóre z nich już spełniły tę obietnicę. Według nieoficjalnych informacji to jednak Nokia ma zaprezentować najtańsze urządzenie ze standardem 5G. W takim przypadku technologia ta mogłaby wpłynąć na znaczny wzrost popularności dawnego hegemona rynku mobilnego. Informacje te mogą się pokrywać z wyżej wspomnianą Nokią 9 PureView. Nawet jeśli jednak mowa jest o zupełnie innym urządzeniu, to jedno jest pewne: Nokia z 5G niedługo stanie się faktem.

Źródło: Phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x