Piosenka może przybierać różne formy i znaczenia, w zależności od tego, kto jej słucha i w którym momencie życia się znajduje. Wszyscy mamy swoje interpretacje, ale zawsze jestem ciekaw, co było inspiracją dla artysty. Dzięki temu mogę zrozumieć o czym myślał i co czuł tworząc ją. W Spotify jest dostępna taka możliwość, opiera się jednak na bazie dostarczanej przez firmę Genius. Okazuje się jednak, że dostawca muzyki dodaje swoją własną funkcję, Spotify Storyline.

Spotify Storyline pozwoli Ci zrozumieć ulubionych artystów

Spotify Storyline

Spotify Storyline pojawia się pod kartą teraz odtwarzane. Prezentują się one jako interfejs użytkownika. Artyści mogą wybrać jeden lub wiele obrazów oraz wpisać tekst. Dotknięcie prawej stronie karty spowoduje przejście do następnej części historii, natomiast lewej powrót na poprzednią kartę. Funkcja ta jest zupełnie nowa i jeszcze niewielu artystów z niej skorzystało. Żaden z moich ulubionych twórców jeszcze nie dodał takiej opcji u siebie. Myślę jednak, że to tylko kwestia czasu aż zaczną się one tam pojawiać.

Zobacz też: Twitter przeprasza za udostępnianie prywatnych danych użytkowników

Nie jest jasne, czy Spotify chce całkowicie zakończyć współpracę z Geniusem i zastąpić te karty własnymi, czy też postrzega Storyline jako cechę uzupełniającą, w mniejszym stopniu koncentrując się na tekście i większym zainteresowaniu perspektywą artysty, dając im swobodę opowiedzenia własnej historii stojącej za piosenką. To może być naprawdę ciekawe doświadczenie, chociaż warto pamiętać, że czasami także nieco rozczarowujące, jeśli za bardzo skupimy się na swoich oczekiwaniach.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.