Elastyczny laptop Lenovo

Intel pomylił się o dwa lata. Lenovo zaprezentowało elastycznego laptopa

Newsy

Chociaż uczciwie trzeba zaznaczyć, że nie do końca się pomylił. Intel twierdził, że pierwsze laptopy z elastycznym wyświetlaczem zostaną zaprezentowane w 2020 roku. Lenovo jednak już teraz pokazało światu prototyp takiego urządzenia. Jednak produkt finalny rzeczywiście ma trafić do sklepów zgodnie z przewidywaniami Intela.

Elastyczny laptop Lenovo

Lenovo ogłosiło dzisiaj pierwszy komputer PC ze składanym ekranem, urządzenie marki ThinkPad X1 bez ostatecznej nazwy i ceny. Warto zaznaczyć, że X1 jest najwyższą marką ThinkPada i w jej skład wchodzą jedynie urządzenia bezkompromisowe. Niewiele wiemy o specyfikacji tego urządzenia. Lenovo ogłosiło, że będzie on pracował pod kontrolą Windowsa 10, co dla większości użytkowników ich urządzeń jest dobrą wiadomością. Natomiast sercem urządzenia będzie procesor Intela. Mam cichą nadzieję, że urządzenie to powstanie w ramach projektu Athena. Wtedy oferowałoby nie tylko ponadprzeciętny czas pracy na baterii, ale także zintegrowany modem 5G.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Technopopulizm w Mountain View, czyli prywatność na Google I/O

Dodatkowo wiemy, że urządzenie to ma 13,3-calowy ekran 2K OLED w proporcjach 4:3 wykonany przez LG Display, który można złożyć na pół. Lenovo obiecuje również dwa porty USB Type-C, głośniki stereo i kamerę IR dla Windows Hello, a także długi czas pracy na baterii. Firma sugeruje, że będzie to podstawowe urządzenie, które całkowicie zastąpi laptopa. Jest ono skierowane przede wszystkim do kadry zarządzającej i podróżników, a także entuzjastów, którzy chcą spróbować nowego typu urządzeń. Muszę przyznać, że elastyczny laptop Lenovo robi wrażenie, chociaż raczej pozostanę przy urządzeniach z fizyczną klawiaturą.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x