Chociaż uczciwie trzeba zaznaczyć, że nie do końca się pomylił. Intel twierdził, że pierwsze laptopy z elastycznym wyświetlaczem zostaną zaprezentowane w 2020 roku. Lenovo jednak już teraz pokazało światu prototyp takiego urządzenia. Jednak produkt finalny rzeczywiście ma trafić do sklepów zgodnie z przewidywaniami Intela.

Elastyczny laptop Lenovo

Lenovo ogłosiło dzisiaj pierwszy komputer PC ze składanym ekranem, urządzenie marki ThinkPad X1 bez ostatecznej nazwy i ceny. Warto zaznaczyć, że X1 jest najwyższą marką ThinkPada i w jej skład wchodzą jedynie urządzenia bezkompromisowe. Niewiele wiemy o specyfikacji tego urządzenia. Lenovo ogłosiło, że będzie on pracował pod kontrolą Windowsa 10, co dla większości użytkowników ich urządzeń jest dobrą wiadomością. Natomiast sercem urządzenia będzie procesor Intela. Mam cichą nadzieję, że urządzenie to powstanie w ramach projektu Athena. Wtedy oferowałoby nie tylko ponadprzeciętny czas pracy na baterii, ale także zintegrowany modem 5G.

Zobacz też: Technopopulizm w Mountain View, czyli prywatność na Google I/O

Dodatkowo wiemy, że urządzenie to ma 13,3-calowy ekran 2K OLED w proporcjach 4:3 wykonany przez LG Display, który można złożyć na pół. Lenovo obiecuje również dwa porty USB Type-C, głośniki stereo i kamerę IR dla Windows Hello, a także długi czas pracy na baterii. Firma sugeruje, że będzie to podstawowe urządzenie, które całkowicie zastąpi laptopa. Jest ono skierowane przede wszystkim do kadry zarządzającej i podróżników, a także entuzjastów, którzy chcą spróbować nowego typu urządzeń. Muszę przyznać, że elastyczny laptop Lenovo robi wrażenie, chociaż raczej pozostanę przy urządzeniach z fizyczną klawiaturą.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.