lg g pro 2 1

 

Wyświetlacze w dzisiejszych smartfonach osiągają już niebotyczne rozmiary, które jeszcze kilka lat temu mogłyby wydawać się nieporozumieniem. Jednak dzięki różnorodności w produktach czołowych producentów telefonów komórkowych, możemy właśnie wyróżnić stosunkowo nową kategorię smartfonów jakim są phablety.

 

Stosowanie ogromnych wyświetlaczy wiąże się oczywiście ze sporymi rozmiarami całego urządzenia toteż niektórzy producenci dążą do tego, aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię takiego smartfonu lub nieużywaną jej część najzwyklej w świecie zlikwidować. Pod tym względem, z czołówki, wyróżnia się LG, które w swoich flagowych smartfonach stosuje bardzo cienkie ramki w okół wyświetlacza. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący nowy phablet tej firmy, G Pro 2, nie będzie pod tym względem odmienny. Prawdopodobny 5,9-calowy wyświetlacz będzie zajmował aż 77,2% całej powierzchni przodu urządzenia. Taki wynik mógł zostać uzyskany dzięki cienkim ramkom, które mają mieć szerokość zaledwie 0,4 mm.  Tym samym rozmiary całego urządzenia zostaną mocno zredukowane i będą najprawdopodobniej zbliżone do konkurencji ze znacznie mniejszymi wyświetlaczami.

 

Nadchodzący konkurent Samsunga Note’a 3 z każdym dniem ujawnia kolejne swoje zalety. Wcześniej poznaliśmy część specyfikacji, znamy termin premiery, który wypada na targi Mobile World Congres w Barcelonie i właśnie pod koniec bieżącego miesiąca przekonamy się jak LG G Pro 2 będzie prezentować się w rzeczywistości.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.