OTFT-AMOLED_flexible

Od paru lat co jakiś czas słyszymy o elastycznych wyświetlaczach oraz ich możliwościach i dziesiątkach zastosowań. Co jakiś czas ukazują się filmiki prezentujące ich zastosowanie oraz nieprawdopodobne właściwości. Obserwujemy również pierwsze urządzenia, które korzystają, choć na razie w małym stopniu, z takich paneli np.  LG G Flex czy Samsung Galaxy Round.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

Rosnące zapotrzebowanie na tego typu produkty oraz badania sprzyja rozwojowi firm, które pracują nad tą technologią. Przykładem może być Centre for Process Innovation (CPI) z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która to zaprezentowała nowy prototyp panelu nazwanego Organic Thin Film Transistors (OTFT), potrafiącego zginać się prawie o 180 stopni bez zniekształceń czy uszkodzeń. Wszystko zostało przekazane za pomocą filmiku:

 

Pomimo, że materiał ukazuje tylko parę zgięć, CPI twierdzi, że test polegał na ok. 10 tysiącach cykli, a zaobserwowane zmiany w napięciu oraz natężeniu zasilania panelu były minimalne. Kiedy technologia wyjdzie z fazy testowej zostanie przystosowana do obsługi AMOLED, a jej wykorzystanie będzie ograniczone tylko wyobraźnią twórców urządzeń. Macie jakieś pomysły, do czego OTFT mogłaby być wykorzystana? Podzielcie się nimi w komentarzach.

 

Źródło: androidauthority.com

Kamil Piotrowski