Oprogramowanie Google Cyfrowa równowaga ma być pomocnym, przejrzystym narzędziem do monitorowania przyzwyczajeń związanych z korzystaniem ze smartfonów i osiągania zdrowszej równowagi między technologią a życiem. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni liczni właściciele smartfonów Google Pixel zaczęli zauważać, że przy okazji wpływa ono niezwykle negatywnie na działanie ich smartfonów.

Cyfrowa równowaga źle wpływa na wydajność Pixeli

cyfrowa równowaga

Na Reddit jest teraz bardzo aktywny wątek, który zawiera wiele raportów na temat poprawy wydajności, gdy Cyfrowa Równowaga jest wyłączona. Niektórzy mówią, że olbrzymia różnica jest widoczna niemal natychmiast po wyłączeniu tej opcj. Inni wydają się nieco mniej hurraoptymistyczni. Teoria ta została pierwotnie przedstawiona nieco ponad tydzień temu przez użytkownika Reddita Trueray17, który stwierdził, że wyłączenie tego programu w pełni rozwiązało problemy z wydajnością jego Pixela 3. Według projektu aplikacji działa ona w tle i rejestruje, ile czasu spędzamy w aplikacjach i przy użyciu urządzenia w ogóle. Dane te mogą być niezwykle cenne. Zwłaszcza jeśli staramy się ograniczyć czas poświęcony na korzystanie ze smartfona.

Zobacz też: Sztuczna inteligencja według Google. Jaka będzie tech-przyszłość?

Cyfrowa równowaga umożliwia między innymi ustawienia ogranicznika czasowego dla aplikacji. Kolejną opcją jest zmiana kolorystyki ekranu na mniej atrakcyjną, żeby zniechęcić się w ten sposób do korzystania z aplikacji. Z jednej strony jest to zła wiadomość, ponieważ całkiem użyteczna funkcja rujnuje nam całkowicie wydajność urządzenia. Jednak z drugiej strony taka informacja może uszczęśliwić te osoby, które nie korzystają z dobrodziejstw Cyfrowej równowagi, natomiast narzekają na powolne działanie swoich Pixeli. Oczywiście wciąż nie wiadomo oficjalnie, czy to właśnie ta funkcja odpowiada za wszystkie problemy. Na szczęście jej wyłączenie jest banalnie proste i można to zrobić z menu ustawień.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.