Właśnie teraz zaczyna się wysyp telefonów z Androidem, którego spodziewaliśmy się na targach MWC oraz CTIA. Podczas dzisiejszej konferencji podsumowującej pierwszy kwartał bieżącego roku, Lanci Gianfranco (prezydent Acera) potwierdził, że obecnie „cały przemysł patrzy na rozwój Androida”, ponadto „Firma testuje dogłębnie Androida i próbuje go wykorzystać na różne sposoby”. To jeszcze za mało aby mieć pewność, że niebawem zobaczymy netbooki oparte na tej platformie, jednak o smartphony nie musimy się martwić. Acer ma w planach do 2012 roku być w pierwszej piątce producentów. Do końca roku 2009 powinien wydać 10 nowych modeli  Do tej pory zaprezentował cztery – dwa spośród sześciu pozostałych powinny być oparte na Androidzie.

T-Mobile USA sprzedał już milion HTC G1, natomiast T-Mobile UK 100.000. Angielski operator potwierdził wypuszczenie następcy Dream’a który będzie nosił nazwę T-Mobile G2 (u nas Era G2, nazwa kodowa HTC Hero). Zgodnie z zapowiedziami zobaczymy go na wakacjach.

Android Developer Team zakończył prace nad Android 1.5. Paczka najnowszego SDK jest już dostępna w sieci, można ją pobrać tutaj: http://developer.android.com/sdk/1.5_r1/index.html
Jak informowaliśmy kilka godzin temu, oficjalna aktualizacja dla Era G1 ma się pojawić na początku maja – przed premierą Samsunga i7500. Posiadacze specjalnej wersji G1 – Android Dev Phone mogą już teraz zaktualizować swój firmware dzięki stronie HTC. Wszelkie instrukcje znajdziesz w tym temacie na naszym forum: ADP 1.5 już jest, Sciągnij go na swojego HTC Dream

Android i Google mogą wydawać się nierozłączne, jednak Vodafone po cichu sugeruje, że z biegiem czasu Android będzie coraz mniej uzależniony od Google. Vodafone ma zamiar powoli wymieniać standardowe aplikacje Google na ich własne odpowiedniki.

Skomentuj na Forum Android

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.