Netflix to jedna z najpopularniejszych usług strumieniowych. W tym wypadku z filmami i serialami. Oczywiście na rynku nie brakuje konkurencji, ale charakterystyczny i często agresywny marketing sprawiają, że jest to propozycja jedyna w swoim rodzaju. Jedną z nietypowych rzeczy, na którą jeszcze nie zdecydowali się włodarze, to fakt, że użytkownik nie wie, co jest aktualnie popularne. To się jednak zmieni, bo lista najchętniej oglądanych filmów i seriali jest właśnie w fazie testów.

Lista najchętniej oglądanych filmów i seriali na Netflixie

Dlaczego Netflix nie informuje, co jest najpopularniejsze na ich platformie? To zagadka, która ma wiele teorii, ale większość sprowadza się po prostu do niesugerowania, co należy oglądać i szukaniu propozycji według własnego gustu. W tym wypadku na wierzch wychodzą zaawansowane algorytmy Netflixa, które polecają nam kolejne tytuły. Mimo wszystko w Wielkiej Brytanii już zaczęto pokazywać tygodniowe top 10 filmów i seriali.

Zobacz też: Terminal od Microsoftu doczekał się dużych zmian.

Jakby nie patrzeć, takie rankingi też są istotne, ale obawy Netflixa o inwestowanie w produkcje, które mogą nigdy nie zostać odkryte, są jak najbardziej uzasadnione. Mimo wszystko dajcie znać, co Wy sądzicie o takim podejściu? Ma to sens przy tego typu usługach? Nie możecie się już doczekać analogicznego spisu dla Polski?

Źródło: GSM Arena, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.