W dzisiejszych smartfonach coraz rzadziej narzekamy na brak pamięci. Oczywiście technika idzie do przodu, więc też poszczególne pliki rosną. Doskonałym przykładem są filmy w 4K, które bez problemu wypełniają wolną przestrzeń naszego urządzenia. Jednak wciąż mogą pojawiać się problemy z brakiem pamięci. Nie możemy zaktualizować aplikacji lub zainstalować nowej, a nie do końca wiemy, co powinniśmy usunąć. W tym przypadku Sklep Play przychodzi z pomocą.

Sklep Play z sugestiami, które aplikacje powinieneś usunąć

Coraz więcej użytkowników Androida informuje, że otrzymało powiadomienie ze Sklepu Play, które zachęca do odinstalowania rzadko używanych aplikacji. To prowadzi nas do listy programów z informacją, kiedy ostatnio uruchamialiśmy dany tytuł. Cóż, nie jest to idealne rozwiązanie, bo w końcu nie na co dzień korzystamy z każdej aplikacji. Niektóre włączamy raz na miesiąc, inne raz na kwartał i tak dalej. Niemniej pozwala nam to się zastanowić, czy faktycznie jest sens dalej trzymać dany program w pamięci? Być może lepiej będzie, gdy będziemy go pobierać w momencie, gdy faktycznie będzie nam potrzebny — na przykład różnego rodzaju archiwizatory. Niemniej wspomniane powiadomienie też nie jest specjalnie nowe, bo kilka lat temu Sklep Play od razu pokazywał, co warto usunąć (z takimi samymi kryteriami), gdy zabrakło nam miejsca podczas instalacji nowej aplikacji.

Zobacz też: Aparaty Honor 20 i Honor 20 Pro zapowiadają się naprawdę dobrze.

Dzisiaj przyjmuje się, że takim optimum dla smartfonów jest 64 GB wbudowanej pamięci, którą ewentualnie w przyszłości rozszerzymy za pomocą MicroSD. Jeśli takiej możliwości nie ma, a chcemy z telefonu korzystać przez ponad 2 lata, to warto się zastanowić nad dopłatą do bardziej pamiętliwego modelu. Oczywiście to podejście statystyczne, bo każdy musi spojrzeć na tę sytuację przez pryzmat własnych potrzeb.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.