firefox-androidJednym z celów Mozilli jest dostarczenie użytkownikom Sieci wygodnego korzystania z jej zasobów bez względu na miejsce pobytu i posiadane urządzenie. Fundacja od kilku lat konsekwentnie realizuje swoje zamierzenie, choć nie udało się jej przy okazji uniknąć kilku wpadek. Jedną z najpoważniejszych w ostatnim czasie, był niezbyt udany start autorskiego systemu operacyjnego – Firefox OS na słuchawkach Alcatela. Korzystając z urządzeń opartych na platformie Android można jednak z powodzeniem surfować w Internecie za pomocą dedykowanej przeglądarki.

Firefox-Launcher-web

W dniu wczorajszym podczas trwającej konferencji InContext 2014 Mozilla przy współpracy z EverythingMe zaprezentowała zajawkę  Firefox Launcher for Android. W założeniu nakładka ta ma ułatwić użytkownikowi przeglądanie ulubionych treści i dawać się prosto konfigurować zgodne z jego preferencjami. Launcher ma również zintegrować kontekstowe wyszukiwanie aplikacji z mobilną wersją przeglądarki Firefox. Na chwilę obecną musimy zadowolić się zaprezentowaną koncepcją i opublikowanym zrzutem z ekranu. Programiści zaangażowani w projekt intensywnie pracują, aby jak najszybciej umożliwić przeprowadzenie beta testów.

 

Źródło: blog.mozilla.org

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.