Telegram jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Mimo to okazuje się, że jego aplikacja wciąż ma rażące braki. Na szczęście te są na bieżąco uzupełniane. Kolejną cegiełką mającą uczynić z Telegrama komunikator kompletny jest dodanie funkcji archiwizacji rozmów.

Telegram dostał archiwizację rozmów

telegram archiwizacja rozmów

Zaskakujące jest, że tak podstawowa funkcja trafia do tego komunikatora dopiero w 2019 roku. Narzekanie na to nie ma jednak większego sensu. W końcu najważniejsze, że już się pojawiła. Żeby z niej skorzystać i zarchiwizować jakiś czat wystarczy przeciągnąć go w lewo. Natomiast jeśli chcemy ukryć daną rozmowę w archiwum, wystarczy do niego wejść i wykonać ten sam gest, ale z jego poziomu. Akcje te można wykonywać także na wielu rozmowach jednocześnie, co znacznie ułatwi i przyśpieszy ich porządkowanie. Aktualizacja ta przynosi także kilka dodatkowych funkcji. Bardzo przyjemnym dodatkiem jest tutaj możliwość sprawdzenia statusu online naszych kontatków bezpośrednio z listy rozmów i menu udostępniania. Aplikacja dostała także przycisk szybkiego przewijania wiadomości.

Zobacz też: Huawei patentuje „notcha”, który… ma sens!

Elementem, który przyciągnie uwagę większości ludzi, jest nowy projekt aplikacji dla systemu Android. Istnieje adaptacyjna ikona, świeże menu, płynniejsze animacje i przycisk szybkiego przewijania wiadomości podczas wybierania ich w rozmowach. Istnieje również rozszerzona lista, na której można teraz zobaczyć trzy linie w podglądzie zamiast dwóch. Menu akcji ma też wizualne odświeżenie i można je wyciągnąć, aby wypełnić nim cały ekran.

Źródło: Androidpolice

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.