Wczoraj przedstawiłem Wam część specyfikacji Asusa Zenfone 6. O ile zwykle opieramy się na plotkach, tak w tym wypadku to producent oficjalnie ujawnił kluczowe elementy — niektóre w dosyć nietypowy sposób. Jednak prezentacja na papierze to nie wszystko, co kieruje nas do zakupu danego modelu. Liczy się też wygląd, jak i ogólnie rozumiana budowa z jej konstrukcją oraz wykonanie. O ile design i jego ocena to wyłącznie kwestia gustu, tak kolejne kwestie zapowiadają się wyjątkowo.

Asus Zenfone 6 to slider, ale jego budowa pozwala na więcej

Wiemy już z materiałów promocyjnych, zapraszających nas na konferencję, że Asus ma już dość wycięcia w wyświetlaczu. Teraz okazuje się, że firma nie chce stawiać też na mechaniczne wysuwane aparaty. Jak możecie zobaczyć powyższą makietę, to od razu widać koncepcję Tajwańczyków. Budowa Zenfone’a 6 ma się opierać na sliderze, który już dobrze znamy z Xiaomi Mi Mix 3, Honorze Magic 2 czy też Lenovo Z5 Pro. Jednak Asus idzie o krok dalej i chce pozwolić na wysuwanie obudowy z obu stron. Góra ma odsłaniać aparat, a dół głośniki. Z tyłu zapewne będą irytować wystające obiektywy, ale… nie można mieć wszystkiego. Co ciekawe, podobną wizję pokazał nam swego czasu Evan Blass:

Zobacz też: Otwarcie Google I/O 2019, czyli najważniejsze nowości z konferencji.

Asus niewątpliwie długo eksperymentował z różnymi pomysłami na wygląd swoich smartfonów. W końcu swego czasu do Sieci przedostały się prototypy, których uroda… nie była górnolotna. Tym sposobem Zenfone 6 zapowiada się na ciekawego slidera. Do tego dochodzi świetna specyfikacja i ogromny akumulator, więc 16 maja możemy poznać naprawdę atrakcyjną propozycję. Oby cena była równie atrakcyjna, co w przypadku poprzednika.

 

Źródło: Twitter, FoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.