HTC może wkrótce wycofać się z kolejnego ważnego rynku smartfonów. W ciągu ostatnich kilku lat HTC znacznie ograniczyło swoją działalność w branży smartfonów, dążąc do ograniczenia strat. Doprowadziło to do wycofania się marki z wielu kluczowych rynków. Okazuje się, że wycofanie się dawnego giganta z Chińskiego rynku jest już tylko kwestią czasu.

HTC opuszcza Chiny

HTC opuszcza chiny

Za pośrednictwem chińskiej sieci społecznościowej Weibo, firma HTC potwierdziła dzisiaj, że tymczasowo wstrzyma sprzedaż swoich smartfonów za pośrednictwem lokalnych sprzedawców detalicznych JD.com i Tmall. Firma zapewniła klientów, że akcesoria i smartfony można nadal kupować za pomocą strony internetowej HTC. Jednak szybki rzut oka na nią dowodzi, że wiele modeli jest na niej obecnie niedostępnych, w tym HTC U11 i HTC U11+.

Zobacz też: [Recenzja] Oppo Reno – telefon inny niż wszystkie

Decyzja o wstrzymaniu sprzedaży następuje po tym, jak firma dokonała przeglądu swojej długoterminowej strategii biznesowej dla Chin. Prawdopodobnie koncentruje się ona przede wszystkim na sprzedaży zestawów słuchawkowych VR. PJeśli o nich mowa, zmiany te nie miały na nie wpływu i nadal można je nabyć w wymienionych powyżej detalistach, a także na stronie internetowej HTC i w jej flagowym sklepie HTC Vive. Wciąż nie wiadomo, co HTC zdecyduje się zrobić ze swoim biznesem smartfonów w Chinach. Jednak w międzyczasie firma zapewnia, że będzie kontynuować obsługę klienta przedsprzedażnego i posprzedażnego. Według mnie taka decyzja może tylko pomóc HTC. Rynek chiński jest niezwykle trudny i konkurencyjny. HTC ze swoim podejściem do wyceniania smartfonów nie ma na nim większych szans.

Źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.