samsung galaxy fold wizja design wyglad

Smartfon-kostka? Kolejny pomysł Samsunga na elastyczne wyświetlacze

Newsy

Elastyczne wyświetlacze ze składanymi obudowami tak naprawdę dopiero zaczynają swój żywot. To oczywiście oznacza pewne wyrzeczenie, jak i problemy, o czym doskonale przekonał się Samsung ze swoim Galaxy Fold. Jednak firma nie przerywa rozwoju i nie porzuca swoich projektów — w końcu w drodze są kolejne trzy modele ze zróżnicowanym zastosowaniem elastycznych wyświetlaczy. Firma może pochwalić się wieloma patentami w tej materii, a teraz do gry wchodzi… smartfon-kostka.

Zawiń elastyczny wyświetlacz na kostce, czyli Samsung z kolejnym patentem

smartfon kostka samsung patent elastyczny wyswietlacz

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

To jeden z tych patentów, których prędkiego urzeczywistnienia nie powinniśmy się spodziewać. Po prostu koreański gigant chce zatrzymać dla siebie pomysł, a być może kiedyś się przyda. Niekoniecznie we własnym portfolio, a gdy konkurencja stworzy coś podobnego. Niemniej powyższe rozwiązanie z pewnością może gwarantować oszczędność miejsca. Mimo wszystko brak ramek, jak i ostry kąt na zgięciach dodatkowo pokazują, że jest to wizja odległa od produkcyjnej. Jednak na krawędziach można by umieścić niezbędne przyciski oraz złącza. Też potencjalne rozwiązania w systemie rozbudzają wyobraźnię, bo jednak tego typu budowa może pozwalać na naprawdę wiele.

Zobacz też: Microsoft obiecuje, że Cortana będzie lepsza.

Mimo wszystko powyższy patent przypomina mi swego rodzaju Nokię sprzed lat, która nie patentowała oryginalnych rozwiązań, a najzwyczajniej w świecie wprowadzała je do życia. Nie oczekiwałbym dzisiaj smartfona żywcem wyjętego z powyższego pomysłu, aczkolwiek czegoś oryginalnego. Niemniej to już nie tylko kwestia samego Samsunga, a ogólnie rynku, kiedy eksperymenty najzwyczajniej w świecie się ni opłacają i nie ma na nie miejsca.

 

Źródło: Phone Arena, LetsGoDigital


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x