Elastyczne wyświetlacze ze składanymi obudowami tak naprawdę dopiero zaczynają swój żywot. To oczywiście oznacza pewne wyrzeczenie, jak i problemy, o czym doskonale przekonał się Samsung ze swoim Galaxy Fold. Jednak firma nie przerywa rozwoju i nie porzuca swoich projektów — w końcu w drodze są kolejne trzy modele ze zróżnicowanym zastosowaniem elastycznych wyświetlaczy. Firma może pochwalić się wieloma patentami w tej materii, a teraz do gry wchodzi… smartfon-kostka.

Zawiń elastyczny wyświetlacz na kostce, czyli Samsung z kolejnym patentem

smartfon kostka samsung patent elastyczny wyswietlacz

To jeden z tych patentów, których prędkiego urzeczywistnienia nie powinniśmy się spodziewać. Po prostu koreański gigant chce zatrzymać dla siebie pomysł, a być może kiedyś się przyda. Niekoniecznie we własnym portfolio, a gdy konkurencja stworzy coś podobnego. Niemniej powyższe rozwiązanie z pewnością może gwarantować oszczędność miejsca. Mimo wszystko brak ramek, jak i ostry kąt na zgięciach dodatkowo pokazują, że jest to wizja odległa od produkcyjnej. Jednak na krawędziach można by umieścić niezbędne przyciski oraz złącza. Też potencjalne rozwiązania w systemie rozbudzają wyobraźnię, bo jednak tego typu budowa może pozwalać na naprawdę wiele.

Zobacz też: Microsoft obiecuje, że Cortana będzie lepsza.

Mimo wszystko powyższy patent przypomina mi swego rodzaju Nokię sprzed lat, która nie patentowała oryginalnych rozwiązań, a najzwyczajniej w świecie wprowadzała je do życia. Nie oczekiwałbym dzisiaj smartfona żywcem wyjętego z powyższego pomysłu, aczkolwiek czegoś oryginalnego. Niemniej to już nie tylko kwestia samego Samsunga, a ogólnie rynku, kiedy eksperymenty najzwyczajniej w świecie się ni opłacają i nie ma na nie miejsca.

Źródło: Phone Arena, LetsGoDigital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.