O wielu modelach można napisać, że zostały niedocenione. Jednak w kontekście zeszłego roku jedną z największych przemian oraz najciekawszych propozycji miał Asus. Seria Zenfone Max M1 zachwyciła akumulatorami i dobrą wydajnością. Flagowe modele też są niczego sobie i do dzisiaj Zenfone 5Z stanowi jedną z najciekawszych propozycji w swojej cenie. Nie można też zapomnieć o jednym z najbardziej rozbudowanych smartfonie do gier, czyli ROG Phone. Jednak zostańmy na ziemi, bo lada moment mamy poznać nowość z najwyższej półki. Zenfone 6 zapowiada się o tyle ciekawie, że producent zdradził kluczowe cechy specyfikacji, które… naprawdę są ciekawe.

Specyfikacja Asusa Zenfone 6 zachwyca — flagowiec ze świetnym akumulatorem

asus zenfone 6 zapowiedz specyfikacja

Wszyscy żyją różnorakimi rewolucjami technologicznymi. Wiele wskazuje na to, że Asus poszedł zupełnie inną drogą i skupił się przede wszystkim na tym, co najważniejsze. Tym sposobem spodziewajmy się Snapdragona 855 z takimi elementami jak trzema, osobnymi slotami na dwie karty SIM i MicroSD, gniazdem słuchawkowym, diodą powiadomień czy też smart key. Ten ostatni to zapewne po prostu dodatkowy przycisk do zaprogramowania. Jednak to nie wszystko, bo kolejną zapowiedzią podzielił się jeden z pracowników Asusa, ale w nietypowy sposób. Otóż użył on kodu Morse’a:

.-.. .. –. ..- . .–. .- .-. .- —.. ….. ….. -….- ….- —.. .—- …– -….- ….. —– —– —– . ..-. .- .-.. . -.-. — — … – . .–. …. .- -. .–. .- -. – — .-.. — — . ..- . -.. ..- .- .-. -.. — -.-. .- — .–. — … … .. .-.. …- .-

Ciekawie, prawda? Po przetłumaczeniu otrzymujemy:

LIGUEPARA 855-4813-5000 EFALECOMSTEPHANPANTOLOMEU EDUARDO CAMPOS SILVA

Skupiając się na samych liczbach, dowiadujemy się, że smartfon zaoferuje podwójny aparat z matrycami 48 i 13 MPx. Jednak to akumulator o pojemności 5000 mAh wywołuje najwięcej emocji. Oczywiście po raz kolejny potwierdzono obecność Snapdragona 855.

Zobacz też: Targi Electronics Show w Polsce to obowiązkowy punkt dla fanów technologii.

Dlaczego uważam, że Zenfone 6 to genialny smartfon? Właśnie przez skupienie się na tym, co inni już dawno porzucili. Asus stawia na to, co jest ważne w codziennym użytkowaniu, a nie na rozwiązaniach, które będą się liczyć raz na miesiąc. Oczywiście nadchodzący model może kryć też inne niespodzianki, ale już wiadomo, że nie można o Zenfonie 6 zapominać. Ewentualnie o Zenfone 6Z, jeśli firma powtórzy zeszłoroczne nazewnictwo. Oficjalnie o wszystkim dowiemy się już za tydzień, 16 maja.

 

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.