arkusze google

Arkusze Google ze skrótami znanymi z Excela. To niejedyna nowość

Newsy

Dokumenty Google są od dłuższego czasu godnym konkurentem dla aplikacji biurowych Microsoftu. Oferują one kompletny pakiet bezpośrednio w przeglądarce. Są one doskonały przykładem tego, jak daleko zaszły technologie internetowe. Teraz Google ogłosił nowe funkcje dla arkuszy, które mogą teraz usuwać duplikaty danych i przycinać białe przestrzenie. Aplikacja internetowa otrzymuje również nowe skróty klawiaturowe, które możemy znać z innych arkuszy kalkulacyjnych.

Arkusze Google z nowymi funkcjami

arkusz google

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Pierwsza z nowych funkcji umożliwia usunięcie duplikatów elementów z dowolnego zestawu danych, takich jak dane kontaktowe na liście mailingowej. Opcja ta będzie dostępna w menu Dane na pasku narzędzi. Funkcja wycinania białych przestrzeni znajduje się w tym samym miejscu. Umożliwia ona zachowanie oryginalnego kształtu arkusza przy wklejaniu danych z innych źródeł. Dzięki czemu oszczędzi nam masę irytującej pracy.

Zobacz też: Wygląd iPhone’a XR 2019 w pełnej krasie

Google nie mówi nam dokładnie, jakie nowe kompatybilne skróty klawiaturowe ta aktualizacja będzie zawierać. Ujawnia jednak gdzie je znaleźć, gdy już będą dostępne. Znajdą się one dokładnie tam, gdzie można znaleźć listę wszystkich obsługiwanych działań na klawiaturze, w zakładce Pomoc -> Skróty klawiszowe. Mogę sobie tylko wyobrazić, że skróty okażą się bardzo podobne do skrótów Microsoftu, ponieważ Google twierdzi, że możemy teraz używać kluczowych poleceń, do których jesteś przyzwyczajony. Dobrze natomiast wiemy, że Microsoft Excel jest jedynym konkurentem Arkuszy Google. Aktualizacja powinna dotrzeć do wszystkich na początku czerwca. Przycinanie białych przestrzeni i usuwanie duplikatów będzie obsługiwane w API App Script.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x