Dokumenty Google są od dłuższego czasu godnym konkurentem dla aplikacji biurowych Microsoftu. Oferują one kompletny pakiet bezpośrednio w przeglądarce. Są one doskonały przykładem tego, jak daleko zaszły technologie internetowe. Teraz Google ogłosił nowe funkcje dla arkuszy, które mogą teraz usuwać duplikaty danych i przycinać białe przestrzenie. Aplikacja internetowa otrzymuje również nowe skróty klawiaturowe, które możemy znać z innych arkuszy kalkulacyjnych.

Arkusze Google z nowymi funkcjami

arkusz google

Pierwsza z nowych funkcji umożliwia usunięcie duplikatów elementów z dowolnego zestawu danych, takich jak dane kontaktowe na liście mailingowej. Opcja ta będzie dostępna w menu Dane na pasku narzędzi. Funkcja wycinania białych przestrzeni znajduje się w tym samym miejscu. Umożliwia ona zachowanie oryginalnego kształtu arkusza przy wklejaniu danych z innych źródeł. Dzięki czemu oszczędzi nam masę irytującej pracy.

Zobacz też: Wygląd iPhone’a XR 2019 w pełnej krasie

Google nie mówi nam dokładnie, jakie nowe kompatybilne skróty klawiaturowe ta aktualizacja będzie zawierać. Ujawnia jednak gdzie je znaleźć, gdy już będą dostępne. Znajdą się one dokładnie tam, gdzie można znaleźć listę wszystkich obsługiwanych działań na klawiaturze, w zakładce Pomoc -> Skróty klawiszowe. Mogę sobie tylko wyobrazić, że skróty okażą się bardzo podobne do skrótów Microsoftu, ponieważ Google twierdzi, że możemy teraz używać kluczowych poleceń, do których jesteś przyzwyczajony. Dobrze natomiast wiemy, że Microsoft Excel jest jedynym konkurentem Arkuszy Google. Aktualizacja powinna dotrzeć do wszystkich na początku czerwca. Przycinanie białych przestrzeni i usuwanie duplikatów będzie obsługiwane w API App Script.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.