Gregory Bryant, szef zespołu klienta Intela, wydał kolejne ogłoszenie: Nowe procesory Intela Tiger Lake wejdą na rynek w 2020 roku. Według przecieków będą to układy czterordzeniowe, które są ograniczone do serii Y i U dla laptopów i tabletów. Wspomnieliśmy już o niej wcześniej w tekście traktującym o spotkaniu inwestorów Intela, teraz jednak znamy więcej szczegółów.

Tiger Lake – nowa architektura dla laptopów i tabletów

Bryant powiedział, że Tiger Lake ma zupełnie nową architekturę rdzenia. Jest duża szansa, że mowa tu o  Willow Cove. Bryant powiedział również, że nowe procesory mogą obsługiwać monitory 8K lub kilka wyświetlaczy 4K dzięki zastosowaniu silnika graficznego Xe. Chociaż Bryant nie sprecyzował jaki układ graficzny ma konkretnie na myśli, t0 pierwszy zintegrowany Xe Graphics firmy Intel będzie wyposażony w układ Gen12.

Zobacz też: Twój powolny Chrome odżyje. Świetne funkcje… od Microsoftu nadchodzą!

Mimo że nie znamy zbyt wielu szczegółów technicznych, to Bryant udostępnił pewne dane dotyczące wydajności. Według firmy Intel, Tiger Lake oferuje do czterech razy większą wydajność graficzną procesorów Whiskey Lake. Warto jednak zauważyć, że porównanie procesora Whiskey Lake o mocy 15 W z układem Tiger Lake o mocy 25 W. Oznacza to, że jest to dość jednostronne porównanie pod względem zużycia energii. Intel twierdził również, że procesor Tiger Lake oferuje dwukrotnie większą wydajność niż procesor Amber Lake o mocy 5W, ale ponownie jest to porównywane z procesorem Tiger Lake o mocy 9W. Czterokrotnie zwiększona wydajność kodowania jest interesująca, ponieważ porównuje kodowanie 4K60 z Whiskey Lake z kodem 8K60 na jeziorze Tiger. Niestety, notatki testowe nie zawierają listy odpowiednich kopert zasilających dla tego testu. Punkt AI performance odnosi się do podobnego porównania procesorów 15W Ice Lake i Whiskey Lake. Poprawa szybkości transmisji bezprzewodowej odnosi się do wzrostu wydajności produktu pomiędzy Wi-Fi 6 firmy Intel a konkurencyjnym układem 11AC, a nie faktycznymi procesorami.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.