Google aktualizuje swoją wyszukiwarkę – Google Now Launcher już wkrótce w Sklepie Play?

Daniel Marcinkowski Daniel Marcinkowski Newsy
google-now-cards

Google udostępniło dziś aktualizację swojej wyszukiwarki. Poza poprawkami błędów dodała ona obsługę komend głosowych w brytyjskiej odmianie angielskiego. Zaktualizowano też zintegrowany z Google Now launcher Nexusa 5.

Dotychczas Google Now reagowało tylko i wyłącznie na komendy wydawane w amerykańskiej odmianie angielskiego. Brytyjska wersja tej funkcji nie różni się zbyt mocno od oryginalnej, poza oczywiście paroma słowami oraz akcentem, jakim posługuje się nasz asystent głosowy. Warto również zauważyć, że teraz głośność komunikatów zależy od tej przyporządkowanej multimediom, a nie jak dotąd dzwonkowi telefonu. Przez ten fakt czasem jest niemożliwe wyciszenie telefonu.

2014-02-05 20.07.25

Parę zmian zaszło również w Google Experience Launcher, który od teraz nie nazywa się „Launcher”, tylko „Google Now Launcher”. Dodano również możliwość importowania ustawienia ikon z wcześniej używanej przez nas nakładki. Oznacza to, że prawdopodobnie już wkrótce ujrzymy jak dotąd ekskluzywny launcher Nexusa 5 w Sklepie Play, bo jaki inny sens miałoby dodawanie opcji importowania ikon do wbudowanego w telefon launchera?

Poza tymi urozmaiceniami aktualizacja ta nie zmieniła nic więcej. Co o niej sądzicie? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzu.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy