nvidia-ceo

W ciągu ostatnich miesięcy mieliśmy do czynienia z wieloma premierami naprawdę interesujących tabletów, które wykorzystują możliwości jakie drzemią w systemie Android. Niestety to za mało dla Dyrektora Generalnego NVIDII – producenta układu Tegra 2.

Praktycznie każdy nowy tablet, który na swoim pokładzie ma system Honeycomb, jest wyposażony w układ Tegra 2. Dyrektor Generalny NVIDII – Jen-Hsun Huang – skorzystał ostatnio z okazji i powiedział, co sądzi na temat aktualnej pozycji rynkowej tabletów opartych na Androidzie.

Przede wszystkim jest on niezadowolony ze sprzedaży, która jego zdaniem powinna być znacznie wyższa. Powodów doszukuje się przede wszystkim w bardzo małej liczbie aplikacji, które są dostępne i zoptymalizowane pod kątem tego typu urządzeń. Zarzut ten bardzo często przewija się w przypadku osób krytykujących tablety z Androidem i tak naprawdę ciężko się z nim nie zgodzić, szczególnie gdy spojrzymy na konkurencję spod znaku nadgryzionego jabłka.

Aplikacje to jednak nie wszystko. Dyrektor NVIDII uważa za błędne przyjęcie modelu dystrybucji, opierającego się na tym, że podstawowy model tabletu wyposażony jest tylko w moduł WiFi. Jako przykład posłużyła tutaj Motorola Xoom – płacąc więcej możemy otrzymać model, który dodatkowo posiada obsługę transmisji danych za pośrednictwem sieci komórkowej. Cena tabletów z modułem WiFi jest zazwyczaj bardzo atrakcyjna, jednak użyteczność tego typu modeli jest dużo mniejsza niż tych, wyposażonych w moduł 3G.

Dyrektor Generalny NVIDII jest jednak głęboko przekonany, że wkrótce sytuacja się zmieni – zarówno w przypadku aplikacji, jak i konfiguracji sprzętowej związanej z transmisją danych.

 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula