ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rodzina Androidów od Amazon?

Autor: Jacek Ambrosiewicz Kategoria: Newsy
amazon_tablet

Każda firma chce konkurować z Apple. Niestety, tylko niektóre z nich mogą sobie pozwolić na wyrównaną walkę. Jedną z nich jest Samsung, drugą… Amazon. Szansa jest w strategii Sony i Microsoftu, dotyczącej niskiej ceny konsol Playstation 3 oraz Xbox 360 (w stosunku do kosztów produkcji), a zarabianie na sprzedaży gier i akcesoriów. W ten właśnie sposób, gigant sprzedaży internetowej, szykuje swoje łokcie na najwyższy stopień podium w sprzedaży urządzeń mobilnych.

Ale po kolei. Amazon rządził i dzielił na rynku czytników książek elektronicznych. Ich Kindle i Kindle DX sprzedawały się na każdym kontynencie w bardzo dobrym, oraz stałym, tempie. Do momentu wypuszczenia Nook’a Color. Jak dobrze wiecie, czytnik Barnes and Noble jest oparty na Androidzie i wystarczy root, kilka modyfikacji, by wykorzystywać go jak zwykły tablet. CEO Amazon’u (Jeff Bazos) zrozumiał, że czas wytoczyć najcięższe działa. Pierwszym krokiem było uruchomienie własnego sklepu z aplikacjami na platformę Android (szerzej o tym wydarzeniu pisaliśmy już wcześniej).

Następnie rozpoczęły się prace nad własną nakładką wizualną do wersji Ice Cream Sandwich (Android 2.4). Największą niewiadomą jest specyfikacja urządzenia, lub jak donoszą najnowsze informacje, urządzeń. Prawdopodobnie mowa jest o dwóch, lub nawet trzech, tabletach (5’,7’oraz 10’), a także smartfonie. Największe zainteresowanie budzi wybór odpowiedniego ekranu. W głównej mierze ma to być nadal e-reader. Kolorowy e-ink definitywnie odpada, z uwagi na słabe odwzorowanie kolorów oraz długie sekundy odświeżania ekranu. Bazos ma do wyboru trzy rozwiązania: zwykły LCD, Mirasol Qualcommu lub dobrze znany z Adam’a Pixel Qi.


Jak widać, niewiadomych jest więcej niż pewniaków. Wiadomo jednak, że premiera nastąpi w okolicach gwiazdki. Jeżeli Amazon ma zamiar nawiązać walkę o lidera, strategia musi być przemyślana, wybór urządzeń szeroki, a cena niewygórowana (prawda, Motorola?).

źródła: engadget.com, androidcentral.com

Sprawdź najnowsze wpisy