Firma Epson ma na rynku nową parę okularów do rzeczywistości rozszerzonej. Chociaż nie są one przeznaczone do codziennego noszenia, nadal powinny być wygodniejsze niż ich poprzednicy. Okulary Moverio BT-30C łączą się ze smartfonem z systemem Android lub komputerem z systemem Windows przez USB-C, w przeciwieństwie do wcześniejszych produktów Epson Moverio, które podłączano do niestandardowego kontrolera opartego na systemie Android. Będą one kosztowały 499 dolarów, natomiast wysyłka rozpocznie się w czerwcu bieżącego roku.

Epson Moverio BT-30C – okulary VR współpracujące ze smartonem

moverio

Moverio to stosunkowo stara marka rzeczywistości rozszerzonej. Okulary Moverio BT-100 zostały wprowadzone na rynek w 2011 roku, przed Google Glass lub Microsoft HoloLens. Okulary BT-30C nie mogły przejść przez normalne okulary — są grube i nadal dość ciężkie. Nie są też tak zaawansowane technicznie, jak HoloLens czy Magic Leap One, które wkomponowują półrealistyczne obrazy w realną przestrzeń. Okulary są zasadniczo ekranami w powietrzu wyświetlającymi obraz ze smartfona.

Zobacz reż: Google nie widzi powodów żeby wypuścić składanego Pixela

Nie wyświetlają jednak tylko jednej aplikacji. Można załadować trzy programy na trzy różne pulpity, przełączając się między nimi, obracając głowę. Menedżer produktu Epson Moverio, Eric Mizufuka, nie postrzega jeszcze AR jako branży rynku masowego. Tym samym firma Epson nie stawia na przyjęcie głównego nurtu w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. Podobnie jak wielu producentów AR, Epson sprzedaje wiele swoich okularów firmom, które używają ich jako urządzeń głośnomówiących dla pracowników. Chociaż warto podkreślić, że produkty firmy są niezwykle popularne wśród pilotów dronów, którzy używają ich do oglądania obrazu wideo z lotu. Okulary AR firmy można także spotkać w londyńskim teatrze, gdzie służą do wyświetlania napisów do spektakli widzom z ubytkiem słuchu.

Źródło: the verge

 

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.