ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dead Cells na Androida

Dead Cells – popularna gra Indie nadciąga na smartfony

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Dead Cells pojawiło się w Sklepie Play jako opcja do rejestracji wstępnej w październiku zeszłego roku, ale tytuł szybko z niego zniknął. Po miesiącach spekulacji wygląda na to, że tytuł ten jednak zadebiutuje na platformach mobilnych. Motion Twin ogłosił0 partnerstwo z Playdigious w celu przeniesienia Dead Cells na smartfony. Tytuł ma zostać wydany na iOS tego lata, natomiast na wersję Androidową poczekamy nieco dłużej.

Dead Cells nadciąga na smartfony

Podobnie jak wiele popularnych tytułów, które trafiają na telefon komórkowy, Dead Cells zadebiutuje w App Store. Wersja na iOS będzie również umożliwiała pełną obsługą kontrolera. Jeśli chodzi o spodziewaną cenę, to wyniesie ona 9,99 USD. Za wersję na Androida powinniśmy wydać podobną sumę. Mam nadzieję, że w niej także uświadczymy wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów. Gra ma nie zawierać żadnych mikrotransakcji.

Zobacz też: Szybkie ładowanie w Galaxy Note10 może być naprawdę szybkie

Dead Cells nie jest jeszcze dostępny do rejestracji wstępnej w sklepie Play. Można jednak udać się na ich stronę internetową i zarejestrować się na niej, jeśli bardzo nam zależy na jak najszybszym powiadomieniu o premierze tytułu. Dead Cells jest proceduralnie generowaną platformówką opartą na działaniach poszukiwawczych. Gracze badają serię lochów i walczą z istotami wewnątrz nich. Gra będzie dodatkowo zawierała tryb auto-hit, dzięki czemu rozgrywka na ekranie smartfona będzie znacznie łatwiejsza. Jest to o tyle istotne, że tytuł ten nawet na urządzeniach z fizycznymi kontrolerami uchodzi za dość trudny, co z pewnością mogą potwierdzić gracze, którzy mieli już z nim do czynienia.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy