Intel ogłosił projekt Athena — nową inicjatywę skierowaną do producentów w następnej fali laptopów, na CES 2019. rogram przypomina inicjatywę Intel Ultrabook, dzięki której dostaliśmy kategorię niezwykle cienkich i lekkich laptopów. Intel Athena skupia się na zwiększeniu szybkości reakcji.

Projekt Intel Athena skupi się na pracy z dala od gniazdek

Konstrukcje oparte na inicjatywie Intel Athena mają również zapewnić do 20 godzin pracy na baterii oraz niemal natychmiastowe wznowienie ze stanu uśpienia. Kolejnymi aspektami, które mają zawitać w nowej klasie urządzeń, będą łączność 5G i technologie AI w celu zwiększenia produktywności. Każde urządzenie, tak jak miało to miejsce w przypadku ultrabooków będzie certyfikowane i współtworzone przez Intela. Niebiescy twierdzą, że pierwsze owoce tego programu pojawią się na rynku w drugiej połowie 2019 roku. Spodziewamy się więc, że nowe projekty zadebiutują na Computex jeszcze w tym miesiącu. Niektóre z pierwszych produktów będą wyposażone w procesory Intel Ice Lake 10nm Ice Lake, ale Intel planuje również wspierać nowe projekty oparte na układach z serii Y i U.

Zobacz też: Nowy konkurent Pokemon Go. Poznajcie Minecraft AR

Intel planuje kontynuować wspólne opracowywanie produktów projektu Intel Athena z partnerami w czasie, co wymaga współpracy i certyfikacji wszystkich aspektów projektów. Z tego właśnie powodu powstają nowe laboratoria otwarte projektu Intel Athena. Inżynierowie w każdym z obiektów będą testować, dostrajać i przedstawiać zalecenia dotyczące poprawy mocy i wydajności w szerokim zakresie komponentów i kategorii laptopów, takich jak dźwięk, wyświetlacz, wbudowane kontrolery, haptyki, dyski SSD i urządzenia bezprzewodowe w poszczególnych lokalizacjach. Producenci OEM, ODM i IHV zaczną składać swoje urządzenia w najbliższych tygodniach. Intel spodziewa się, że te nowe projekty pojawią się na rynku w 2020 roku. Jednak z pewnością usłyszymy więcej o modelach pierwszej generacji na targach Computex 2019.

Źródło: tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.