amd i nvidia

AMD i Nvidia kolejnymi poszkodowanymi z powodów politycznych

Newsy

Prezydent USA Donald Trump powiedział w lutym, że opóźnił wzrost taryf wpływających na towary importowane z Chin z powodu bardzo produktywnych rozmów między krajami. Jednak w niedzielę zwiększył taryfy na towary o wartości 200 mld USD z 10% do 25%. Zapowiedział także, że może również zastosować taryfę 25% do innych towarów o wartości 325 mld USD. To zła wiadomość dla wielu firm, ale może okazać się szczególnie problematyczna dla AMD i Nvidia.

AMD i Nvidia mogą zostać odcięte od chińskiego rynku

amd i nvidia

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Głównym problemem nie jest w rzeczywistości wzrost taryf celnych. Inwestorzy wydają się bardziej obawiać się, że Chiny zerwą rozmowy z USA, co doprowadzi do wzrostu napięcia między krajami. Raporty na temat zamiarów Chin różniły się w ciągu ostatnich kilku dni: Wall Street Journal doniósł w niedzielę, że Chiny myślały o odwołaniu rozmów, ale CNBC doniosła wkrótce po tym, że chińska delegacja nadal przygotowywała się do wyjazdu do USA w tym tygodniu.

Zobacz też: ZTE Axon 10 Pro zaprezentowany

Najgorszym scenariuszem jest to, że firmy te stracą całkowicie Chiny. Analityk RBC Mitch Steves powiedział Business Insider:

Głównym powodem do niepokoju byłby fakt, że podzespoły komputerowe zostałyby uznane za produkty o krytycznym znaczeniu dla misji, a Stany Zjednoczone zapobiegłyby wysyłkom do Chin lub nałożyłyby na nie wysokie podatki. Uważamy, że rozmowy handlowe z Chinami będą miały negatywny wpływ na ten rynek. Przede wszystkim obawiamy się, że procesory graficzne są najbardziej narażone na ryzyko, jeśli napięcia będą nadal rosnąć.

Chiny są ważnym rynkiem dla graczy. Niko Partners opublikowało w tym miesiącu nowe badania wskazujące, że do 2023 roku w Chinach będzie ponad 354 mln graczy grających w gry online. Dla porównania jest to większa liczba niż cała populacja Stanów Zjednoczonych.

Źródło: tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x